Trafikten men edildi, böyle tepki gösterdi: Adam mı öldürdüm?

Trafikten men edildi, böyle tepki gösterdi: Adam mı öldürdüm?

İstanbul Beyoğlu'nda İBB tarafından çalışma belgeleri iptal edilen 3 taksi trafikten men edildi. Trafikten men edilen taksinin sürücüsü "Ben ne yaptım. Adam mı ezdim? Adam mı öldürdüm. Bize yazık günah

Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğü Sivil Trafik takımları, Beyoğlu Cumhuriyet Caddesi'nde dün akşam saatlerinde taksicilere müteveccih teftiş yaptı. Teftişlerde durdurulan taksi sürücülerine ehliyet ve ruhsat hakimiyeti yapılırken, taksimetreler de incelendi. Bütün zamanlı sürücü bulunmadığı bahanesiyle İstanbul Megakent Belediyesi tarafından çalışma belgeleri iptal edilen 3 taksi trafikten men edildi. Trafikten men edilen taksiler, çekici ile kaldırılarak Beyoğlu Yediemin otoparkına götürüldü.

Öte yandan, teftiş sırasında 'daha fazla ceza yazılsın, yalnızca turistleri alıyorlar' diye haykıran birey ile taksiciler arasında müzakere yaşandı. Polisin ihtarının ardından müzakere gelişmeden sonlandı.

Trafikten men edildi, böyle tepki gösterdi: Adam mı öldürdüm

"TÜRK YURTTAŞI OLDUĞUMUZ İÇİN TAKSİYE BİNEMİYORUZ"

Taksicilere tepki gösteren Ziya Solgun, "Türk yurttaşı olduğumuz için taksiye binemiyoruz. Taksi sürücülerinin çoğu Arap turistleri götürmeye çalışıyor. 5 metre gidilen yere 50 lira alıyorlar. Ben dün Nişantaşı'nda yarım saat bekledim. Araba boş geçiyor 'ben otomobili teslim etmeye gidiyorum' diyor" dedi.

"BİR TASANIN BİR KASVETİN VAR MI DİYE KİMSE SORMUYOR"

Trafikten men edilen taksinin sürücüsü Remzi Aslan "UKOME ile belediye uyuşamadığı için kesintisiz dokümanları değiştiriyoruz. Memur dostta neden iptal edildiğini öğrenmiyor. Belediye ruhsatındaki resimlerin renkli olması gerekiyormuş. Koronavirüs sebebiyle zati güç günler geçiriyoruz. Şikayetim devletimden yana değil. Korona dolayısıyla külfetli günler yaşanıyor. Bu kasvetin içerisinde ekstra bir kasvete ne gerek var. Birbirimizi yönet etmeyeceksek… Yönetten maksadım yolcu alıp verme mevzusu değil. Televizyonda bir taksicinin çıkıp konuştuğunu gördün mü? Yetkili bir başkan konuşuyor. Bir sor, bir tasanın, kasvetin var mı diye. Kimse sormuyor. Bir polis çevirince otomobilimizi bağlamasın diye önümüzü ilikliyoruz. 15 gün bu araba uyuyacak. Bu 15 gün de benim kaybım, konutum kiram, çoluğum çocuğum… Bir sürü insanız" diye konuştu.

"RUHSATIMDA RESİM YOK DİYE TAŞITIM BAĞLANIYOR"

Trafikten men edilen taksinin sürücüsü, "Ben istesem günde 20 taksiyi şikayet ederim. Bu taşıtlar bağlanacak mı? Bizim çoluk çocuğumuz yok mu? Yazık günah değil mi. Ne yaptık adam mı ezdik? Ruhsatımda resim yok diye taşıtım bağlanıyor. Sen bu ruhsatı bana verirken resim niçin istemedin? Ben ne yaptım. Adam mı ezdim? Adam mı öldürdüm. Bize yazık günah değil mi?" biçiminde konuştu.