Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz gizli telefondan paylaşım yapmış! Araştırma yapıldığını fark edince yeni hat almış

Trol savcı Özcan Muhammed Gündüz gizli telefondan paylaşım yapmış! Araştırma yapıldığını fark edince yeni hat almış

Samsun'da açtığı sahte hesap üzerinden sosyal medyada AK Parti'li üst seviye adları amaç alan paylaşımlarda bulunduğu bahanesiyle Dominantlar ve Savcılar Heyeti'nca işten ihraç edilen Cumhuriyet…

Sosyal medya platformunda '@HOHMUSTESARI' ismiyle açtığı hesap üzerinden bazı AK Parti'li üst seviye adlar ve bakanlara hakaretlerde bulunmasıyla alakalı yürütülen soruşturmada kuşkulunun Samsun Adliyesi’nde vazifeli Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz olduğu, açılan sosyal medya hesabının da sahte olduğu tespit edildi.

Mesai saatleri içinde Twitter'dan açtığı sahte hesapla devlet büyüklerine küfür ve hakaret ettiği tespit edilmesinin ardından Dominantlar ve Savcılar Heyeti HSK tarafından başlatılan soruşturma kapsamında savcı Özcan Muhammed Gündüz sarihe alındı.

İDDİA BELGESİ KABUL EDİLDİ

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca savcı Gündüz hakkında 'Kamu vazifelisine misyonundan dolayı hakaret' ve 'Kötüle' kabahatinden ayrıca iddia belgesi hazırlandı. Bahse mevzu Twitter adresinin ‘[email protected]’ mail adresi üzerinden 2016’nın Ağustos ayında oluşturulduğuna yer verilen ve 2 seneden 6 sene 4 aya kadar mapus cezası istemiyle hazırlanan iddia belgesi, Samsun Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Dominantlar ve Savcılar Heyeti 2'nci Dairesi, çok rakamda devlet büyüğüne hakaret ettiği tanımlanan Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz hakkında işten çıkarma cezası verdi. HSK 2'nci Dairesi tarafından verilen ihraç kararında Gündüz’şan yaptığı paylaşımların; işin onur, şeref ve memurluk nüfuz ve haysiyetini bozacak kalitede olduğu vurgulandı.

ARAŞTIRILINCA HATTI KAPATMIŞ

Analizlerde Gündüz'şan kullanımında olan cep telefonu numarasının '@hohmustesari' adlı hesapla entegre olduğu tanımlandı. Paylaşımlarını saklı cep telefonu ve hat üzerinden yaptığı tanımlanan Gündüz'şan hesap hakkında araştırma yapıldığı fark edip Aralık ayı sonunda hattını kapatıldığı tespit edildi.

Gündüz, ifadesinde cep telefonunu uzun zamandır kullandığını, çocuğunun telefonunu suya düşürmesi sebebiyle bozulan telefonun yerine yeni telefon aldığını söyledi. Cep telefonunun içinde akışkan teması olduğuna dair oksitlenmelerin bulunduğu, ana kartın ise kırılarak yerinden söküldüğü tespit edildi.

ERTELENDİ

Özcan Muhammed Gündüz'şan Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ilk duruşmasında daha önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş'ın bahane arzuhali vermesi ve Dominantlar ve Savcılar Heyeti'nca 'Bütün Kapanma Önlemleri' kapsamında alınan kararlar dolayısıyla 21 Haziran Pazartesi günü görülmesine karar verildi.