Tüm rakiplerini geride bıraktı... Avrupa'nın zirvesinde!

Tüm rakiplerini geride bıraktı... Avrupa'nın zirvesinde!

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı'nınEUROCONTROL bilgilerine göre 1 Ocak - 28 Nisan yarıyılını içeren yarıyılda İstanbul Havalimanı 63 bin 064 uçuş ile Avrupa'nın en çok uçuş reelleştirilen…

EUROCONTROL'ün senenin ilk dört ayını içerecek biçimde paylaştığı uçuş rakamlarına göre, İstanbul Havalimanı 63 bin 64 uçuşla birinci oldu. İstanbul Havalimanı'nı 53 bin 921 uçuş ile Paris Charles de Gaulle Havalimanı izlerken, 52 bin 532 uçuş reelleşen Amsterdam Schiphol ise üçüncü oldu. Frankfurt Havalimanı 52 bin 464 uçuş ile dördüncü olurken, Madrid Barajas Havalimanı ise 42 bin 543 uçuş ile tabloda yer aldı.

İstanbul Havalimanı şirketçisi İGA'nın sosyal medya hesaplarından mevzuya ait yaptığı açıklamada ise, "Dünyanın havacılık merkezi olarak çıktığımız bu yolda, 2021 senesinin ilk 4 ayında Avrupa'da lideriz. Ocak - Nisan aralığında EUROCONTROL'ün bilgilerine göre öbür havalimanlarını geride vazgeçerek, Avrupa'nın en çok uçak seferi yapılan havalimanı olduk. Bu iftihar hepimizin" ifadelerine yer verildi.

Tüm rakiplerini geride bıraktı... Avrupanın zirvesinde

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara