Tümer Metin'in babası Ali Metin yaşamını yitirdi

Tümer Metin'in babası Ali Metin yaşamını yitirdi

Futbol yorumculuğu yapan daha önceki ulusal futbolcu Tümer Metin'in babası Ali Metin hayatını kaybetti.

Türkiye'de Beşiktaş ve Fenerbahçe formaları giyen şimdilerde futbol yorumculuğu yapan Tümer Metin, babası Ali Metin'i kaybetti.

Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Tümer Metin, "Her daim gülen suratı ve mutlu bakan mavi gözleriyle 13 ay süresince hayata tutunmak için çaba eden babamı bu akşam kaybettik. Herkesin Ali Babası, benim idolüm, canım babamın cenazesi yarın 19 Temmuz 2022 Salı günü Kozlu Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip Kozlu Kabirliği’nda defnedilecektir." ifadelerini kullandı.

TÜMER METİN KİMDİR?

Zonguldakspor altyapısında futbola başlayan Tümer Metin, burada 1993 yılında Zonguldakspor A ekibine yükseldi. Üç yıl Zonguldakspor'da zaferli bir performans sergiledikten sonra 1993-1994 sezonunda Karadeniz yöresinin güçlü ekiplerinden Samsunspor'a transfer oldu. Samsunspor'da ekibe bir yıl sonra katılan İlhan Mansız'la güçlü bir ofansif ikili olan Tümer Metin, 2001-02 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu.  Beşiktaş'daki ilk yılında orta derece bir performans sergilese de Beşiktaş'ın 100. seneyi olan 2002-2003 sezonunda Süper Lig Şampiyonu oldu. Aynı sezon Beşiktaş'la UEFA Kupasında çeyrek final oynayarak Beşiktaş'ın Avrupa'daki en iyi derecesinde pay sahibi oldu. 2006-2007 sezonunda Beşiktaş'ın rakiplerinden olan Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Fenerbahçe'deki ilk yılında Süper Lig Şampiyonu oldu ve Tümer Metin bu zaferde ehemmiyetli pay rol oynadı. Askerlik meseleleri suratından 2008-2009 sezonunun ikinci yarısında Yunanistan'ın Larissa ekibine kiralandı. 2009-2010 sezonu başında Türkiye'ye geri döndü. Ara transfer yarıyılında tekerrür Larissa'ya transfer oldu.

2011-2012 sezonu evveli Super League Yunanistan takımı Kerkyra'ya transfer olan Tümer Metin, Kerkyra ile Yunanistan serüvenini ve faal futbol hayatını sonlandırarak 10 Aralık 2011'de futbolu vazgeçti.

 

MİLLÎ EKİP KARİYERİ

34 kere ulusal ekiplere çağrılan Tümer Metin, 2 kere Türkiye A2 ulusal futbol ekibi, 32 kere de Türkiye A ulusal ekip forması olmak üzere toplam 34 kere ulusal formayı giymiştir.