Tümör sonrası hayatı kâbusa döndü! Her gün büyüyor...

Tümör sonrası hayatı kâbusa döndü! Her gün büyüyor...

Gaziantep'te 2 yıl önce yüzünde tümör çıkan 13 yaşındaki Berat Menetoğlu ameliyat oldu. Ameliyat ile alınan tümörün yeniden nüksetmesi nedeniyle estetik yapılamayan Menetoğlu'nun kapanmayan…

Bülbülzade Semti'nde oturan mobilya atölyesinde işçi olarak çalışan Mehmet ile hane kadını Leyla Menetoğlu çiftinin ilk çocuğu olan ortaokul talebesi Berat'ın 2 sene önce yüzünde şişkinlik oluştu. Ailesi, yüzünde oluşan ve büyüyen kabarıklıkla alakalı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne müracaat etti. Burada yapılan kontrollerde Menetoğlu'un yüzünde ur olduğu saptayarak operasyon edildi. Ameliyatın hemen peşinden yaranın olduğu bölümde tümör tekrar nüksedince plastik cerrahi müdahale yapamadı.

TÜMÖR HASEBİYLE YARA DAİMİ BÜYÜYOR

Berat Menetoğlu'nun yüzünün sol tarafında ur hasebiyle açık kalan yara her geçen gün büyümeye devam etti. Doktorların urun tamamiyle bitirilmesi için Berat'ın yüzünün sol tarafının tamamiyle alınması ve sol gözünü kaybetme rizikosu bulunduğunu dile getirmesi üzerine aile değişik arayışlara başladı. 2 senedir bir hayli sağlık kurumu ve doktora görünen ancak çare bulamayan aile, Berat'ın sol gözünü kaybetmeden sıhhatine kavuşması için yetkililerden yardım istiyor.

Tümör sonrası hayatı karabasana döndü Her gün büyüyor...

'ÇARESİZLİK İÇERİSİNDEYİZ'

Leyla Menetoğlu, erkek çocuğunun yüzündeki yaranın her geçen gün büyüdüğünü ve çaresizce izlemekten başka ellerinden bir şey gelmediğini dile getirerek, "Berat'ın 2 yıl önce kulağının önünde küçük bir şişlik olarak başladı. Kısa bir müddet sonra bunun ur olduğu anlaşıldı. Onkolojiye gönderildi ve patoloji için öncesinde bir operasyon geçirdi. Sürecimiz 1,5 sene kadar hastanede devam etti. Bu süreçte hem radyoterapi hem de kemoterapi rehabilitasyonu aldı. Rehabilitasyon cevap vermeyince geçtiğimiz sene ağustos ayında Gaziantep Üniversite Hastanesinde operasyon yapıldı. Ur çıkartıldıktan sonra çene kemiği yerine platin takıldı. Takılan platin 1 ay sonra açığa çıkmaya başladı. Dolayısıyla tekrar ikinci bir operasyon yapıldı. Operasyonun ikinci günü dikişler patladı. Hastaneye tekrar gittiğimizde yüz ışın rehabilitasyonu aldığı için bu açığın dikiş tutmayacağını söylediler ve yara açık bırakıldı. Açık olan yara günden güne büyümeye devam etti. Şu an açık olan yara çok kötü bir vaziyette ve çenenin altına kadar indi. Tümör tekrar nüksetti ve yarası her geçen gün büyüyor. Bir anne olarak o yaranın karşısında çaresiz bir şekilde oturup bekliyorum" dedi.

Tümör sonrası hayatı karabasana döndü Her gün büyüyor...

ÇOCUĞUMUN İYİLEŞMESİNİ İSTİYORUM

Çocuğunun çok kötü vaziyette olduğunu belirterek yardım isteyen anne Leyla Menetoğlu, "Çocuğum yemeden içmeden kesildi ve psikolojik olarak çökmüş vaziyette. Bu vaziyetten dolayı çok mustaribiz. Sıhhat Bakanlığı’nın sesimizi duymasını istiyorum. Ben bir anneyim ve ben çocuğumun bu vaziyetini oturup bu şekilde beklemek çok zor. Çocuğumun ilaç rehabilitasyonu başladığı günden beri okula gidemiyor. Ben yalnızca erkek çocuğumun sıhhatine kavuşmasını istiyorum. Tek dileğim, tek isteğim, çocuğumun iyileşmesi. Doktorlar tümörün tamamen bitmesi için yüzünün sol tarafına müdahale edileceğini, sol gözünü kaybetme rizikosu bulunduğunu söyledi. Biz de bu vaziyet karşısında çaresiz kaldık. Çocuğumun gözünü kaybetmesine gönlümüz razı gelmiyor. Erkek çocuğumun yine daha önceki görünümüne kavuşturacak doktorlardan yardım istiyoruz" diye konuştu.

DAHA ÖNCEKİ HALİME DÖNMEK İSTİYORUM

Yaranın her geçen gün büyüdüğünü ve kimsenin görmemesi için yüzünü daimi sargı ile kapattığını anlatan Berat Menetoğlu, tek isteğinin daha önceki haline dönmek olduğunu dile getirdi. Yüzündeki yara hasebiyle psikolojisinin bozulduğunu ve iyileşmek istediğini anlatan Menetoğlu, "Yüzümde şu an açık bir yara var. Ben bu vaziyetten çok rahatsızım. Bu vaziyette olmak çok zor. Koronavirüsten dolayı insanlar 1 senedir maske takıyor ve maske takmaktan bıkmış vaziyette. Ben 2 senedir yüzümde sargı ile dolaşıyorum ve okuluma gidemiyorum. Gün boyu televizyon izliyorum, telefon ile vakit geçiriyorum. İyi bir doktorun benim vaziyetime çare bulmasını istiyorum. Rehabilitasyonumun yapılmasını ve daha önceki halime dönmek istiyorum. Çok zor günler yaşıyorum. Annem olmasaydı bu zor vaziyetin üstesinden gelemezdim. Ondan güç aldım ve bugünlere öyle geldim. Artık iyileşmek istiyorum, çok yoruldum" ifadelerini kullandı.