Turgutlu'da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama

Turgutlu'da uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, polisin tertip ettiği uyuşturucu harekâtında nezaretine alınan 3 kuşkulu, çıkarıldıkları duruşmaca hapsedildi.

Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Kabahatlerle Çaba Grup Amirliği takımları, uyuşturucu ticareti yaptığı belirtilen M.B. 38, H.Ç. 33 ve B.D.'yi 28 takibe aldı. Yapılan teknik takibin ardından polis ekipleri, kuşkuluların Mertler Mahallesi'nde oturdukları adrese işlem tertip edildi. Harekâtta 3 kuşkulu nezaretine alındı. Adreste narkotik köpeği ile yapılan aramalarda 988 gram metamfetamin, 96 gram bonzai, 38 gram esrar, yeşil reçete ile alınan uyuşturucu hap, bir kurusıkı silah ve 9 kurşun ele geçirildi. Harekâtta ayrıca, kuşkuluların uyuşturucu satışından elde ettiği tespit edilen, 3 bin 760 lira ile 5 bin TL sahte paraya el konuldu. Kuşkululardan H.Ç. ve M.B.'ye parada sahtecilikten de harekât yapıldığı bilindi.

Turgutluda uyuşturucu operasyonu: 3 tutuklama


3 KUŞKULU HAPSEDİLDİ

Nezaretine alınan kuşkulular, emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edildi. 3 kuşkulu hakkında, çıkarıldıkları duruşmaca hapsetme kararı verildi.