Turistik gezi faciayla sonuçlandı… Üçünü de ayı yedi!

Turistik gezi faciayla sonuçlandı… Üçünü de ayı yedi!

Rusya’da reelleşen bir helikopter kazası ve sonrasında yaşananların hikâyesi fobi filmlerini aratmayacak vahimlikteydi. 25 yaşındaki daha önceki bir spor yıldızı ve yanındaki iki ünlü iş insanı helikopterleri

25 yaşındaki daha önceki sporcu Igor Malinovskii, 16 Temmuz'da popüler turizm bölgesi Kamçatka'da düşen Robinson helikopterinin kaptanıydı.

Makûs hava şartları sebebiyle helikopterle irtibat kesildi. Helikopterin düşerken alev aldığı sanılıyor.

EN PAHALI TURLARDAN BİRİYDİ

Seçkin bir turistik geziye çıkmış olan ve helikopterde bulunan adlarsa ikisi de ünlü birer iş insanı olan Zoya Kaygorodova ve Sergey Kolesnyak’tı.

Zoya Kaygorodova ve Sergey Kolesnyak’ın gezi için 4 bin 250 pound ödeme yaptığı açıklandı.

Kamçatka yarımadası çok fazla boz ayıya konut sahipliği yapmasıyla tanınan bir bölge. Ancak yeniden de turistlerin yoğun olarak gittiği bir yer.

Turistik gezi faciayla sonuçlandı… Üçünü de ayı yedi Igor Malinovskii'nin vefatı Rus spor dünyasını yasa boğdu

BÖLGEDE SAYISIZ YIRTICI HAYVAN VAR

Bölge, takribî olarak Kaliforniya ile aynı büyüklükte olan yarımadada yaşayan varsayımı 10.000 ila 14.000 yırtıcı hayvanla, seyyaredeki azami boz ayı yoğunluğundan birine sahip.

Can Veren üç bireyin cesetlerinin helikopterin enkazının etrafından ayılar tarafından çekildiği ve götürüldükleri yerde yenildikleri düşünülüyor.

Kurtarma takımları, Rusya'nın uzak doğusundaki Kamçatka yarımadasındaki Gayzer Vadisi'nde Nadezhda veya Hope isimli helikopterin kömürleşmiş yıkıntılarını buldu.

Enkaz, 17 Temmuz'da, kazadan bir gün sonra ve Uzon volkanından takribî sekiz mil uzakta keşfedildi. Fotoğraflar, helikopterin düştüğü yerde ezilmiş metal ve yanmış toprağı gösteriyordu.

Turistik gezi faciayla sonuçlandı… Üçünü de ayı yedi Kazada can veren Zoya Kaygorodova ve Sergey Kolesnyak, ülkenin tanınmış iş insanlarındandı

İNSAN KALINTILARI BULUNDU

Kaza mahallinden uzakta insan yıkıntılarının bulunduğu bildirildi.

Turistler, volkanlar, gayzerler ve buzullar ve pitoresk manzarasıyla ünlü, ayıların istila ettiği bir yarımada olan Kamçatka'ya 4 bin 250 poundluk bir geziye katılan bir grubun parçasıydı. Geziyi Kaygorodova organize etmişti.

Kamçatka Bölgesi Valisi Vladimir Solodiv kazayı doğruladı.

Turistik gezi faciayla sonuçlandı… Üçünü de ayı yediDaha Önceki bir spor yıldızı olan Malinovskii pandemiden sonra iş değiştirerek kaptan olmuştu

SPORCUYKEN KAPTAN OLMAYA KARA VERDİ

Yetkililer helikopterin özel bir uçuşta olduğunun kaydolunduğunun ve bu surattan da can verenlerin turist olarak kabul edilmediğini açıkladı.

Ukrayna'daki savaş suratından uygulanan yaptırımlar, zengin Rusların popüler Batı destinasyonlarını ziyaret etmek yerine kendi ülkelerini keşfetmelerine yol açmıştı.

Daha Önceki bir sporcu olan Malinovskii, biatlonda beş defa genç dünya şampiyonu olmuştu, ancak kariyeri pandemi sebebiyle durdu.

Uğursuz genç kaptan olarak yine eğitim aldı ve babası Vladimir Malinovski tarafından idarenen ve Kamçatka'daki uzak ve muhteşem yerlere turistleri araba vapuruyla taşıyan bir işletmede çalışıyordu.