Türk bayrağı yırtan ırkçı milletvekiline Avrupa Parlamentosu'ndan ders gibi ceza: Dokunulmazlığı kaldırıldı!

Türk bayrağı yırtan ırkçı milletvekiline Avrupa Parlamentosu'ndan ders gibi ceza: Dokunulmazlığı kaldırıldı!

Irkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos, Yunan adalarındaki muhacirlerin gidişatına ait Avrupa Meclisi AP seansta Türk Bayrağı'nı yırtarak büyük tepkiye yol açmıştı. AP, oylama yaparak ırkçı…

Avrupa Meclisinde yapılan oylamada, daha evvel Türk sancağını yırtarak provokasyon yapmaya çalışan Yunanistan'daki ırkçı Altın Şafak Partisi Azası Yannis Lagos'un dokunulmazlığı kaldırıldı.

Mecliste dün akşam yapılan ancak neticeleri bugün açıklanan oylamada, 658 milletvekili Lagos'un dokunulmazlığının kaldırılması için rey verdi, 25 milletvekili karşı çıktı.

Lagos'un dokunulmazlığının kaldırılmasını Yunanistan makamları arz etmişti.

Avrupa Meclisi Başkanı David Sassoli'nin oylama neticesiyle alakalı Yunanistan'ı bilgilendireceği ayrıca bir arz gelmesi halinde meclisin yetkisi kapsamında bunun da karşılanacağı bildirildi.

Bu düzeyden sonra Yunanistan'ın Lagos hakkında beynelmilel hapsetme emri çıkartması bekleniyor. Bu gidişatta Lagos'un Belçika'da tutulması halinde hapsedilmesi, Yunanistan'a dönmek isterse sevk edilmesi gerekiyor.Türk bayrağı yırtan ırkçı milletvekiline Avrupa Parlamentosundan ders gibi ceza: Dokunulmazlığı kaldırıldıLagos gibi mapus cezası alan bir başka Altın Şafak Azası daha önceki Yunanistan Meclisi Azası Hritsos Pappas da henüz tutulamadı. Pappas'ın Balkanlar'da bir ülkede saklandığı iddia ediliyor.

Altın Şafak Partisi, Yunanistan'da duruşma tarafından "kabahat teşkilatı" olarak kabul edilmiş, bu teşkilatı idaredikleri mazeretiyle Lagos'un da aralarında bulunduğu bazı parti azaları mapus cezalarına çarptırılmıştı.

Lagos, hakkında 13 senelik mapus cezası verildiği 7 Ekim 2020'de dokunulmazlığını kullanarak Yunanistan'dan kaçarak Brüksel'e gitmişti.

Lagos, Altın Şafak Partisinden AP milletvekilliğine seçildikten sonra Altın Şafak'tan istifa ederek "Milli Ulus Vicdanı" ismi altında kendi partisini kurmuştu. 47 yaşındaki Lagos, ırkçı faaliyetleri ve surat kızartıcı pek çok kabahat sebebiyle daha evvel de hapsedilmiş ve cezalar almıştı.

Son dakika haberler... Türk düşmanı parti suç örgütü sayıldı, Türk bayrağını yırtan ırkçı vekil tutuklandıSon dakika haberler... Türk düşmanı parti kabahat teşkilatı sayıldı, Türk sancağını yırtan ırkçı vekil hapsedildi!