Türkiye 0-3 Sırbistan (Milletler Ligi üçüncülük maçı)

Türkiye 0-3 Sırbistan (Milletler Ligi üçüncülük maçı)

A Ulusal Kadın Voleybol Ekibi, bronz madalyanın sahibi olabilmek için Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, gayreti 3-0 kaybederek turnuvayı dördüncü sırada bitirdi.

Türkiye Sırbistan voleybol maçı bugün oynanacak. Giovanni Guidetti idaresindeki Filenin Sultanları FIVB Halklar Ligi’nde bronz madalya için yarışacak. FIVB Halklar Ligi Yarı Final maçında A Ulusal Kadın Kadın Voleybol Ekibi en son İtalya ile karşı karşıya geldi. Türkiye Sırbistan maçı ise bugün saat 15:00’da başlayacak.

TÜRKİYE SIRBİSTAN VOLEYBOL MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Türkiye Sırbistan voleybol maçı bugün oynanacak. Gayret saat 15:00’da başlayacak. Ankara Spor Salonu’nda reelleşecek olan Türkiye Sırbistan voleybol maçı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Yıldız ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu 1'den canlı ekrana gelecek.

SON MAÇTA NELER YAŞANDI?

FIVB Halklar Ligi Yarı Final maçında A Ulusal Kadın Kadın Voleybol Ekibi, İtalya ile karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrıldı.

Ankara Spor Salonunda oynanan karşılaşmanın ilk seti karşılıklı gelen sayılarla balansta gitti. Manşet problemi ve servis kusurları sebebiyle 17-12 geriye düşen ay-yıldızlılarda alıştırman Giovanni Guidetti molaya gitti. Molanın ardından ulusallar taraftarının önünde ilk seti 18-25 kaybetti.

İlk setteki çabasını ikinci sette de sürdüren Filenin Sultanları, oyunun son kısmına 26-26 girdi. İtalya’nın mukavemetini kıramayan ulusallar, Paola Benliğini'nun sayılarına mani olamadı ve ikinci seti de 26-28 kaybetti.

Karşılaşmanın üçüncü setinde İtalya’nın üstün oyunu karşısında ulusallar direnç göstererek skoru 20-21e getirdi. Molanın ardından İtalya, Paola Benliğini'nun sayısıyla skoru 20-22 yaptı. Skor 22-24 İtalya lehine olunca Guidetti molaya gitti. Servisi sayıya çeviren Benliğini, İtalya’yı zafere taşıdı.