Türkiye bu rezaleti konuşmuştu! Sahte hoca Burhan Dalğali için hapis istemi

Türkiye bu rezaleti konuşmuştu! Sahte hoca Burhan Dalğali için hapis istemi

Esenler'de kendisini öğretmen olarak tanıttığı bayanları konutluluklarını kurtarma taahhüdüyle dolandırdığı iddiasıyla suçlanan sahte öğretmen Burhan Dalğali hakkında savcı 1 sene 10 aydan 9…

Bakırköy 23. Ağır Ceza Duruşmasinde görülen mahkemeye Burhan Dalğali'nin avukatı katıldı.  Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında müşteki ve sanık ifadeleri, bilirkişi raporu, kolluk zabtı ile birlikte ele alındığında, sanığın kendisini imam hatip lisesi mezunu olduğu ve dini kisveleri kullandığı belirtildi. Dini nikahları düştüğü düşüncesiyle kendisine başvuran Ebubekir ve Sema Nur isimli çiften 3 bin 200 lira aldığına ve bu parayı müştekilerin hesabına yatırdığına dair makbuzu da duruşmaya sunduğuna yer verildi. Duruşmaya sunulan CD görüntülerinde kimliği tespit edilemeyen bir bayana müteveccih dini duyguları kullanarak cinsel birliktelik yaşadığı belirtildi. 

Savcı Burhan Burhan Dalğali hakkında, 'Zincirleme olarak dini inanç ve duyguları istismar ederek dolandırıcılık' ve 'Tekke ve zaviyelerle türbeleri seddine ve türbedarlıklar ile birtakım unvanların men ve ilgasına dair kanun'a muhalefet' suçlarından 1 sene 10 aydan 9 sene 3 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını arz etti. Duruşma kurulu mütalaaya karşı savunmaların hazırlanması için süre vererek mahkemeyi erteledi.

İDDİANAMEDEN

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddia belgesinde, müşteki Ebubekir B.'nin eşi Sema Nur B. ile sorunlar yaşadığı, bir kavga üzerine de eşine 3 kere 'Boş ol' dediği belirtilerek, "Dini nikah tazelemek" isteyen müştekinin sanık Burhan Dalğali'yi çağırdığı belirtiliyor. 

Müştekilerin evine giden sanığın, "Böyle nikah düşmez. Siz tövbe edin. Sizin nikahınız düşmedi." dediği anlatılan iddia belgesinde, sanığın nasihat ve telkinleri karşılığında müştekilerin her biltihaptan 1600 lira, toplamda 3 bin 200 lira aldığı kaydolunuyor. Sanık Dalğali'nin Ebubekir B.'ye "Ayrı odanız var mı? Eşinle baş başa görüşmemiz gerekli." dediği ifade edilen iddia belgesinde, müştekilerin ayrı odalarının olmadığını söylemesi üzerine sanık Dalğali'nin çiftin evinden parçaladığı aktarılıyor. 

Dalğali'nin çevresindekilerin kendisine itibar edilmesi için birtakım dini kisveleri kullandığı belirtilen iddia belgesinde, sanık hakkında 'Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık' ve 'Tekke ve Zaviyelerle Türbeleri Seddine ve Türbedarlıklar ile Birtakım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun'a muhalefet' suçlarından 2 seneden 7 sene 3 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Sahte öğretmen mahkeme sonrası gazetecilerden koşarak uzaklaştıBakırköy 23. Ağır Ceza Duruşmasindeki mahkemeye, tutuksuz sanık Burhan Dalğali, müşteki Ebubekir B. ve eşi Sema Nur B. ile sanık avukatı katıldı.Duruşma Başkanı Filiz Battır Ekinci, sanık Dalğali ile alakalı sosyal medyada çıkan ve bir bayanla birlikte çekilen görüntülere ait bir davacının olmadığını belirterek, sanık hakkında dinen yetkili olmadığı halde "öğretmenlik" yaptığı gerekçesiyle "Tekke ve Zaviyelerle Türbeleri Seddine ve Türbedarlıklar ile Birtakım Unvanların Men ve İlgasına Dair Kanun'a muhalefet" suçundan iddia belgesi hazırlanarak bu dosya ile birleştirildiğini söyledi.daha fazla video için