Türkiye Futbol Federasyonu'nda seçim günü!

Türkiye Futbol Federasyonu'nda seçim günü!

Statüsü gereğince, 01.06.2021-31.05.2022 yarıyılı ile ilgili olarak gerçekleştirilecek olan TFF genel heyetinde ayrıca başkanlık tercihi de gerçekleştirilecek. Yabancı sınırlaması ve naklen yayın ihalesi

Türkiye Futbol Federasyonu fantastik genel heyeti bugşan Ankara’da gerçekleştirilecek. Statüsü gereğince, 01.06.2021-31.05.2022 yarıyılı ile ilgili olarak yapılacak genel heyette başkanlık tercihi yapılacak. Genel heyet, Ankara JW Marriott Oteli’nde saat 10.00’da başlayacak. Çoğunluk sağlanamazsa, 17 Haziran’da aynı yer ve saate yapılacak ancak heyetin ertelemeye gerek kalmadan bugşan gerçekleşmesi bekleniyor. Nihat Özdemir’in istifasının ardından görevi vekaleten sürdüren Servet Takviyeci’nın aday olmadığı gerek heyet için adaylar dün otele gelerek tercih kulislerine başladı.

Yeni başkanı yoğun bir yaz bekliyor

Başkan adaylığı için Ufuk Akçekaya, Ramazan Ataş, Mehmet Büyükekşi, Gökhan Kızıltan, Sedat Olca, Hayati Özgül, Ayhan Sağaltıcı, Cemal Tarancı ve Hüseyin Yangın müracaat etmişti. Delegelerin beşte birinin yazılı önerisini alan adaylar başkanlık için yarışacak. Tercih sürecinde adaylardan yalnızca Mehmet Büyükekşi imza rakamını açıklamıştı. Daha Önceki Gaziantep FK Başkanı olan Büyükekşi, 270 imza topladığını belirtmişti. Yeni seçilecek TFF Başkanını yoğun bir yaz bekliyor. Kulüpler yeni başkandan öncelikle sürüncemede olan naklen yayın ihalesi ve Süper Lig’de yabancı rakamı mevzusunda adım atmasını bekliyor.

Türkiye Futbol Federasyonunda seçim günü

Tercih coşkuyu D-Smart'ta

TFF Başkanlık tercihi coşkuyu bugşan saat 10.00’dan itibaren canlı yayınlarla D-Smart ve D-Smart GO’da yaşanacak. Nihat Özdemir’in istifasının ardından vekaleten Servet Takviyeci’nın oturduğu koltuğun sahibi bugşan emin olacak. Kulüpler Birliği’nden bir hayli kulübün dayanağını alarak 270 etrafında imza toplayan Gaziantep Futbol Kulübünün daha önceki başkanı Mehmet Büyükekşi’nin adının öne çıktığı genel heyet gşan süresince 77. Kanal Spor Smart’tan futbol severlere aktarılacak.