Türkiye onu katıldığı programda tanımıştı... Gözyaşlarıyla uğurlandı!

Türkiye onu katıldığı programda tanımıştı... Gözyaşlarıyla uğurlandı!

Yaşamını kaybeden Başak Bozan için vazife yaptığı Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bahçesinde merasim tertip edildi. Merasime Trakya Üniversitesi Rektör Dayanakçısı Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer

Türkiye'nin ön tercihle seçilen ilk kadın milletvekili, 13'üncü yarıyıl Edirne milletvekili merhume hoca Türkan Seçkin'in torunu, Trakya Üniversitesi Yabancı Diller Kısmı Öğretim Vazifelisi Başak Bozan, geçen sene katıldığı bir televizyon kanalında yayınlanan müsabakada beyin uru rahatsızlığı olduğunu açıklamıştı. Hastalığını ilk kere burada açıklayan Bozan, kazanacağı mükâfatı rehabilitasyonu için tüketeceğini söylemişti.

Vaziyeti makûsa giden Başak Bozan, dün hekimlerin tüm gayretine rağmen yaşamını kaybetmişti.

Son yolculuğuna uğurlanan Başak Dozan için Prof. Dr. Zafer, "Başak Bozan dostumuz üniversitemizde çok hoşlandığımız bir dostumuzdu. Üniversitemizin, Edirne'mizin başı sağ olsun. Ailesine sağlık sabır diliyorum" dedi.

Türkiye onu katıldığı programda tanımıştı... Gözyaşlarıyla uğurlandı

Bozan'ın öğretim abonesi dostu Gülperi Gücüyener de "Sevgili Başak, renkli şahsiyetin ve renkli sohbetinle, kültür ve sanat alanında engin bilgin ve pak kalbinle hepimizin yaşamına dokundun. Bedenen artık bir arada olamasak da izlere vazgeçtiğin hoş hatıralarla her zaman aramızda olacaksın. Ruhun şad, mekanın cennet olsun" diyerek gözyaşları döktü.

Okunan duaların ardından Bozan'ın cenazesi toprağa verilmek üzere İskenderköy'e götürüldü. Başak Bozan'ın evinde helallik alınması sırasında yakınları ve hoşlananları gözyaşlarına boğuldu. Bozan, köy kabirliğinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bozan'ın yakınları, mesai dostları ve köylüler ile hoşlananları katıldı.

Türkiye onu katıldığı programda tanımıştı... Gözyaşlarıyla uğurlandı