Türkiye'de yaşayan yabancılardan sağlık sistemine övgü: Almanya'da 2 ay, Türkiye'de 20 dakika

Türkiye'de yaşayan yabancılardan sağlık sistemine övgü: Almanya'da 2 ay, Türkiye'de 20 dakika

Türkiye'de yaşayan yabancılar, Bağlantı Başkanlığı'nca hazırlanan evraksalda Türk sağlık sisteminden methiyeyle bahsetti. Muğla'da yaşayan İngiliz Tudor ve Vahşiye Huges çifti ''Erkek kardeşim…

Bağlantı Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından Bağlantı Başkanlığı'nca hazırlanan Türkiye'de yaşayan yabancıların sağlık sistemine ait değerlendirmelerinin yer aldığı evraksalı paylaştı. Altun, paylaşım ile beraber "Ülkemizde yaşayan beynelmilel davetlilerimiz Türk sağlık sistemiyle alakalı memnuniyetlerini 'Bu Topraklara Aşık' serisinde anlattı. Koronavirüs ile çabada dünyaya misal olacak gayretle işlerini yapan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm kamu görevlilerimize minnettarız" ifadelerini kullandı.

Evraksalda görüşlerine yer verilen, Muğla'da yaşayan İngiliz Tudor ve Vahşiye Huges çifti, Türkiye'nin münazarasız dünyadaki en hoş yerlerden biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin Covid-19 aşılamasında çok sayıda ülkeden ileride olduğunu söyleyen Vahşiye Huges, "Doğruyu söylemek gerekirse çok avantajlıydık. Erkek kardeşim İspanya'da yaşıyor ve hala bekliyor. Teyzem 80 yaşında Güney Afrika'da yaşıyor ve hala aşılanmayı bekliyor. Burası çok daha avantajlı" dedi.

Türkiyede yaşayan yabancılardan sağlık sistemine övgü: Almanyada 2 ay, Türkiyede 20 dakikaAntalya'da yaşayan Alman Marion Füller ve Michael Wigant çifti ise, Türk halkının koronavirüs ihtiyatlarına çok dikkat ettiğini belirtti. Michael Wigant, Almanya'da röntgen sürükletmek için iki ay beklemesine rağmen Türkiye'de 20 dakikada röntgen sürükletebildiğini belirterek, "Bana göre Türkiye'deki sağlık sistemi Almanya'dakinden daha iyi" diye konuştu.

'SÜREÇ MÜTHİŞ İŞLEDİ'

Balıkesir'de yaşayan Yunan Yiannnis Yiatilis de Türkiye'de sağlık sisteminin net ve pak olduğunu belirterek, aşılamada da çok kolay bir biçimde buluşma alabildiğini söyledi. Aşılar arasında seçim yapabilmenin de kendisi için sürpriz olduğunu vurgulayan Yiatilis, Türkiye'de kendisini güvende sezdiğini aktardı.

Türkiyede yaşayan yabancılardan sağlık sistemine övgü: Almanyada 2 ay, Türkiyede 20 dakika

İzmir'de yaşayan İtalyan Siyma ve Carlo Brivio çifti ise İtalya'ya dönüp koronavirüs aşısını yaptırmayı düşündüklerini ancak İtalya'daki dostlarını aradıklarında onların da hala aşı olmadığını bildiklerini söyledi. Türkiye'de aile doktorlarını aradıklarında hemen aşı için çağrıldıklarını söyleyen Carlo Brivio, "Aradığımızda inanamadık. Aşı için hemen çağrılmıştık. Siyma sonrasında gittiği anda kaydı alındı ve aşılaması yapıldı. Ben de sonraki hafta aşı buluşması aldım. Üç hafta sonra da ikinci aşılarımızı olduk. Hiçbir aksaklık yaşamadık, süreç müthiş işledi. Yaşadıklarımı İtalya'daki aynı yaşta olan dostlarıma anlattığımda onların hala aşı olmadıklarını bildim" ifadesini kullandı.

Türkiyede yaşayan yabancılardan sağlık sistemine övgü: Almanyada 2 ay, Türkiyede 20 dakika