Türkiye'nin kanını donduran anne kendini böyle savundu! 3 çocuğunu öldürmüştü...

Türkiye'nin kanını donduran anne kendini böyle savundu! 3 çocuğunu öldürmüştü...

Adana'da Selma Cice 27 çocukları Mehmet Emin 10, Semanur 8 ve Mahmut'u 4 bıçakla öldürdükten sonra bileklerini keserek intihar teşebbüsünde bulunmuştu. Cice korunmasında "Yaptıklarımdan dolayı…

Hadise, 21 Ekim 2018'de, Yüreğir ilçesine bağlı Geçitli Mahallesi'nde alana geldi. Çok fazla tüketme yaptığı için çiftçi eşi Cabbar Cice ile kesintisiz tartıştığı öne sürülen Selma Cice, evinde, çocukları Mehmet Emin, Semanur ve Mahmut'un boğazlarını bıçakla kestikten sonra kendi bileklerini de keserek, intihar teşebbüsünde bulundu. Hengame üzerine konuta koşan komşular, tüm kapıların kilitli olduğunu fark etti ve Cabbar Cice'ye haber verdi. Düğüne katılmak üzere Gaziantep'e giden Cabbar Cice, yoldan dönüp, evine geldi. Cice, evine girdiğinde 3 çocuğunu boğazları kesilmiş, eşini ise bilekleri kesilmiş olarak kanlar içinde uyurken buldu.

Türkiyenin kanını donduran anne kendini böyle savundu 3 çocuğunu öldürmüştü...

İhbarla gelen sağlık görevlileri, Selma Cice'yi ağır yaralı olarak ambulansla Şehir Hastanesi'ne kaldırdı. Anneleri tarafından öldürülen Mehmet Emin, Semanur ve Mahmut Cice'nin cenazeleri ise yapılan otopsinin ardından Geçitli Mahallesi'ndeki aile kabirliğinde yan yana toprağa verildi.

Yoğun bakımda rehabilitasyon gören Selma Cice, hayati riski atlatmasının ardından polise verdiği ilk ifadede, "Yaşamımda hiç mutlu bir gün yaşamadım. Tüm yaşantım, güçlük ve rezillik içinde geçti. İntihar etmeyi uzun zamandır düşünüyordum; fakat geri kalan çocuklarım rezil olmasın, diye onları da öldürdüm" dedi.

SUÇLANMASINA DEVAM EDİLDİ

Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki mahkemeye, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS aracılığıyla katılan Selma Cice’nin suçlanmasına devam edildi. Mahkemede, taraf avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları da hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı, temel hakkındaki mütalaasında, Selma Cice’nin, ‘isteyerek öldürme’ kabahatinden 3 defa müebbet mapusla cezalandırılmasını istedi.

Türkiyenin kanını donduran anne kendini böyle savundu 3 çocuğunu öldürmüştü...

‘ÇOK PİŞMANIM’

Korunmasında eşinin ve ailesinin kendisine şiddet uyguladıklarını, bu sebeple psikolojisinin bozulduğunu öne süren Selma Cice, “Yaptıklarımdan dolayı çok pişmanım. Çok ağır bir vaziyet. Bir anda çocuklarımı öldürmem bayağı değil. Yaşadıklarımın ve psikolojimin kurbanıyım. Çok makûs gidişattayım” dedi.

Maznun avukatının, mütalaaya ait korunma hazırlama arzı üzerine duruşma kurulu, Selma Cice’nin tutukluluk halinin devamına karar verip, mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi.