Türkiye'nin konuştuğu Hakan Aysal-Semra Aysal olayında flaş gelişme! Olay öncesi görüntüleri çıktı

Türkiye'nin konuştuğu Hakan Aysal-Semra Aysal olayında flaş gelişme! Olay öncesi görüntüleri çıktı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 7 aylık hamile eşi Semra Aysal’ı sigorta ücretini alabilmek için kayalıklardan aşağı iddia edilen Hakan Aysal tutuklanmıştı. Hakan Aysal’ın Semra Aysal’ı zorla götürdüğünü…

2018 senesi Haziran ayında tatil için önce İzmir’e hemen peşinden ise Muğla’ya giden 7 aylık gebe Semra Aysal ve eşi Hakan Aysal, tatillerinin son gününde Muğla’nın Fethiye kazasında bulunan Kelebekler Vadisi’ne gitti. Burada kayalıklardan düşerek yaşamını yitiren 7 aylık hamile Semra Aysal’ın ölümünü kuşkulu bulan aile, savcılığa olayın araştırılması için müracaat yaptı. Fethiye Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen tahkikat dahilinde, Hakan Aysal’ın yaşamını yitiren eşi Semra Aysal üzerine parça parça 119 bin TL kredi çektirdiği ve olaydan kısa bir müddet önce eşine 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ortaya çıkınca savcılık Hakan Aysal ile ilgili yakalama kararı çıkarttı. Gözaltına alınan Hakan Aysal gözaltına alındı. Hakkında dava açılan Aysal, 11 Şubat’ta yargılanmaya başlandı. Davanın ilk duruşmasında ‘isteyerek öldürme’, ‘tasarlayarak öldürme’ ve ‘gebe olduğu bilinen kadını öldürme’ suçlarıyla yargılanan Hakan Aysal, suçlamaları kabul etmedi. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 6 Nisan 2021 tarihine ertelendi.

CAN VERMEDEN HEMEN ÖNCE ÇEKİLMİŞ GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Semra Aysal’ın yaşamını yitirdiği kayalık alana eşi Hakan Aysal ile beraber giderken çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Aynı tarihte eşi ve çocuklarıyla bölgeye giden bir ailenin çifti gördüğü, gebe Semra Aysal’ın eşi tarafından zorla götürüldüğünü düşünerek o anları cep telefonuyla kaydettiği ve kayıt esnasında da, "Bu adam ya kadını aşağıya atacak veyahut kadın adamı aşağıya atacak" diyerek reaksiyon verdiği görüldü. Cep telefonuyla çekim yapan kişinin görüntüleri bilgisayara atarak gizlediği, olayla alakalı ağabey Naim Yolcu’yu televizyonda gördükten sonra kendisine erişerek teslim ettiği öğrenildi.

‘BİLGİSİ OLANLAR BİZE ERİŞSİN’

Yaşamını yitiren Semra Aysal’ın ağabeyi Naim Yolcu, "Bu olay medyaya yansıdıktan sonra bir hayli insan sosyal medya platformlarından açıklar yazıyor. Olay hatıranda orada olan da varmış. Aralarından bize şahitlik etmek için erişenler oldu, sağ olsunlar. Bilgileri de paylaştılar bizimle. Olayı gören başka kişiler de varmış. Daha sonraki yaşantısında hane kiraladığı ve haneye başka kişiler ile girip çıktığı öğrenilince haneden çıkarıldığı şeklinde açıklar yapılmış. Bu yorumu yazan kişiye erişmeye çalıştık, ama erişemedik. Bu konu için de bize erişirse yorumu yazan hoşnut oluruz. Bu konu ile ilgili elinde resim veya bilgisi olan varsa da bize erişmelerini rica ediyorum. Zati sosyal medyada da gözüküyor. İsmimiz ve soy ismimiz belli. Bize erişirlerse hoşnut oluruz.” diye konuştu.

Türkiyenin konuştuğu Hakan Aysal-Semra Aysal olayında flaş gelişme Olay öncesi görüntüleri çıktı

‘SİGORTA ÖDEME YAPMADI’

Katil zanlısı koca Hakan Aysal’ın eşinin ölümünden takriben 1 ay sonra çeşitli tatillere çıktığını ve bu vaziyetten şüphelendiklerini ifade eden Naim Yolcu, "Ferdi kaza sigortasıyla alakalı bir ödeme yapılmadığı tarafımıza bildirildi. çekilen 119 bin TL ana paranın ferdi kaza sigorta parasını kendisi yatırmadı. O paralarla da geçen gün haberlerde gördüğümüze göre bayağı gezmiş. En güzel turistik yerlere gittikçe en güzel otellerde kalmış. 2,5 senedir suskunca adaletin tecelli etmesini bekledik. Şu anda da bu konu ülkemizde duyulduktan sonra da herkes bizi arayarak desteklerini sunuyorlar. Biz yeniden adaletin tecelli etmesini bekleyeceğiz” dedi.

Türkiyenin konuştuğu Hakan Aysal-Semra Aysal olayında flaş gelişme Olay öncesi görüntüleri çıktı

CENAZEDEN 2 GÜN SONRA BAŞVURU YAPMIŞ

Hakan Aysal’ın cenazeden 2 gün sonra veraset duyurusu çıkartmak için mahkemeye müracaat ettiğini ve bu başvuruda tek varisin kendisi olduğunu belirttiğini söyleyen aile avukatı Mehmet Kerem Özgen, "Şu anda yargılama sürecimiz başlamış vaziyette. Geçtiğimiz haftalarda ilk duruşma yapıldı. İddianamenin kabulüyle birlikte Hakan Aysal’ın ifadeleri alındı. Yine bir bölüm şahitlerin ifadeleri alındı. Bizim de müvekkillerin başka bir deyişle kardeşlerin beyanlarına ait bir kısım beyanlar alındı. Şu anda toplanması şart olan birçok kanıt var. Mahkeme bu delilleri toplamaya çalışıyor. Duruşmanın ertelenmesiyle beraber tutukluluk halinin de devamına karar verdi mahkeme. Sürecimiz bu şekilde ilerliyor. Yargılamanın başlamasıyla beraber Hakan Aysal’la ilgili birçok araştırma yapıldı. Bu araştırmalar neticesinde de birkaç ehemmiyetli delile erişildi. Bunlardan bir tanesi de Semra Aysal’ın vefatının hemen ardından, yaklaşık 2 gün sonra Hakan Aysal’ın veraset duyurununu çıkarmak üzere mahkemeye müracaat ettiğine değin delillere eriştik. Yine bu delilde mahkemeye hitaben yazdığı arzuhalde tek kalıtçının kendisi olduğunu öne sürüyor. Tabi ki hukuken böyle bir şey olanaksız. Ancak kendi tasarıları içerisinde bunu düşündüğü için arzuhali de böyle yazmış. Hemen 2 gün sonra mahkemeye müracaat etmiş. Yeniden çok kısa bir müddet içerisinde de ferdi kaza sigortasının kendisine ödenebilmesi için müracaat ettiğini öğrendik ve bu da mahkeme tarafından araştırılan bir husus” diye konuştu.

‘TÜM TÜRKİYE’Yİ GEZMİŞ’

Hakan Aysal’ın acı olayın 1 ay sonrasında tatile çıktığı ve bir hayli yeri gezdiğini belirlediklerini ifade eden Avukat Özgen, şöyle konuştu:

"Bu olayın medyaya yansımasıyla birlikte Hakan Aysal’la alakalı hem araştırma neticesi hem de sosyal medya üzerinden tarafımıza bir hayli bilgi akışı sağlandı. Bunlardan bir tanesi eşinin vefatından takriben 1 ay sonrasında Hakan Aysal’ın kendi normal düzenine dönmüş olarak hayatına devam etmesiydi. Bu evreden sonra bir hayli tatile çıkmış. Hemen hemen tüm Türkiye’yi gezmiş. Hem 7 aylık gebe olan eşi ve çocuğu can vermiş bir kişiden 1 ay içerisinde bu kadar rahat bir şekilde normal düzenine dönmüş olması tabi ki bizde bir kuşku uyandırıyor. Müvekkillerim takriben 2,5 yıl kadar suskunca soruşturmanın bitmesini beklediler. Hiçbir şekilde olayları mübalağa etmediler. Yalnızca adaletin tecelli etmesini beklediler. Bu evreden sonra da bekledikleri budur. Biz yargıya ve mahkemelerimize güveniyoruz. Ailemizin de yanındayız, çok yakın bir şekilde izliyoruz olayları. Allahın izniyle en kısa sürece adalet tecelli edecektir.”