Türküye davet

Türküye davet

Türk toplum müziğinin üç akılda adı Musa Eroğlu, Fuat Saka ve Güler Duman, pazar akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda beğenenleriyle buluşacak. “Sazımızla Lafımızla” konserinde sanatçılara

Musa Eroğlu, Fuat Saka ve Güler Duman ilk kere aynı sahneyi paylaşıyor. Üç akılda ad, 17 Temmuz Pazar akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verecek. “Sazımızla Lafımızla” konserinde sanatçılar, Türk toplum müziğini caz ile yoğuran, Ahmet Özgül idaresindeki Yediveren Orkestrası eşliğinde müzikseverlere sevinçli bir gece yaşatacak. Hazırlıkları uzun vakittir devam eden konserde Manga’nın solisti Ferman Akgül, grubun bateristi Özgür Can Öney, Kardeş Türküler’in solisti Feryal Öney, Hüseyin Turan ve Mr. Jade de misafir sanatçı olarak yer alacak.

Türküye davet

DİLİM DÖNERKEN KONSER VERELİM

Proje hakkında konuşan Musa Eroğlu, “Çoktandır İstanbul’da konser vermedik. Bu projeyi dinleyince güzelime gitti. Fuat benim çok daha önceki arkadaşım. Güler de kendi alanında rakipsiz. Onunla çok konser verdim ama Fuat’la ilk kez sahneye çıkacağız. 80 yaşındayım. Dedim ki; yarın ne olacağı muhakkak olmaz, dilim dönerken bir konser verelim. Çok neşeliyim, azıcık da heyecanlıyım” dedi. Tüm İstanbulluları konsere davet eden Eroğlu, “Bizi yalnız bırakmayın diyorum. Biz de türkülerle sizin yanınızda olalım” diye konuştu. Musa Eroğlu, 6 aydır yeni bir proje üzerinde çalıştığını da açıkladı: “Albüm değil de tek şarkılık bir çalışma yapacağız. Her ay bir tane, toplamda 10 şarkı olacak. Hepsi yeni besteler.” 

Türküye davet

Türkü yoldaşlarını bekliyoruz

Fuat Saka da Musa Eroğlu ve Güler Duman’la aynı sahneyi paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti: “Musa ve Güler benim daha önceki arkadaşlarım. Onlarla aynı sahnede olmak bana mutluluk veriyor. Şimdiden heyecanlıyım. Ben Feryal Öney’le de bir şarkı seslendireceğim, bu da sürpriz olacak. Türkü beğenenleri, türkü yoldaşlarını bekliyoruz. Hoş bir akşam olacak, garantisi bizden.”

Türküye davet

Organizatör Hayrettin Özayvaz ise “Konsere gelenler sürprizlerle dolu bir gece yaşayacak. Ulus müziğiyle beraber caz da yapacağız. Bu üçlü ileride yine bir araya gelebilir” dedi.