TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikkatler 2021 TUS 2. Dönem sınav sonuçları ekranında!

TUS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikkatler 2021 TUS 2. Dönem sınav sonuçları ekranında!

Tıpta Uzmanlık İmtihanı Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi 2. Yarıyıl imtihan neticeleri için geri sayım başladı. 5 Eylül tarihinde imtihana giren suratlarca hekim ve sağlık çalışanı, bir alanda

Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi neticeleri pek çok sağlık çalışanının uzmanlık almasında ehemmiyetli bir nüans olacak. Her sene ÖSYM tarafından asıllaştırılan imtihanda ter döken hekim adayları, alanlarındaki uzmanlıklarını hakikatleştirebilmek için iyi bir puan almaya gayret gösteriyor. Peki, ÖSYM'nin bu sene 5 Eylül'de reelleştirdiği Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi 2. Yarıyıl imtihan neticeleri ne zaman açıklanacak? İşte, o mevzu hakkında bazı bilgiler

Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi NETİCELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi 2. Yarıyıl neticeleri, ÖSYM'nin takviminde yer alan bilgilere göre 30 Eylül 2021 günü ulaşıma açılacak. Adaylar, neticeleri AİS parolaları ile basitçe bilebilecek.

Tıpta Uzmanlık Sınavıtrakya Üniversitesi NEDİR?

1219 rakamlı Tababet ve Şuabatı San'atlarının Stili İcrasına Dair Kanun, 26 Nisan 2014 tarihli ve 28983 rakamlı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Doktorluğunda Uzmanlık Eğitimi İdaremeliği TUEY, Yükseköğretim Kanunu ve alakalı idaremeliklerin kararları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumularında ve üniversitelerin tıp fakültelerinde tıpta uzmanlık eğitimi görmek isteyen adayların seçme harekâtları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı ÖSYM tarafından yürütülmektedir.

Yeterlik ve müsabaka temellerine direnen uzmanlık eğitimi giriş imtihanlarında adayların, tıp alanındaki temel kavram, ilke ve usulleri tanıma, kavrama; bu kavram, ilke ve usuller ile düşünme ve bunları emin vaziyetlere uygulama yetilerini yoklayan sualler bulunmaktadır. Mesleksel Bilgi İmtihanının emeli bu imtihan neticesine göre tıpta uzmanlık eğitimine kabul edilecek adayları seçerek seçimlerine göre mevcut kontenjanlara yerleştirmektir.