Tuzla'da korkunç kaza! Otomobil, yolcu otobüsüne çarptı: Anne öldü, baba ve oğlu ağır yaralı

Tuzla'da korkunç kaza! Otomobil, yolcu otobüsüne çarptı: Anne öldü, baba ve oğlu ağır yaralı

Tuzla’da Kuzey Marmara Otobanı'nda seyir halindeki araba, sürücü metamorfozu için emniyet şeridinde duran yolcu otobüsüne arkadan çarptı. Kazada, demir istifine dönen arabada sıkışan kadın yaşamını kaybederken,

Kaza, saat 14.30 sıralarında Kuzey Marmara Otobanı Tuzla, Tepeören mevkii İstanbul yönünde alana geldi. İddiaya göre bir yolcu otobüsünün sürücüyü Ali Altun, sürücü metamorfozu için otobüsü emniyet şeridine park etti. O sırada Hasan Kandemir idaresindeki araba sürücüsünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi neticeyi otobüse arkadan çarptı.

Tuzlada korkunç kaza Otomobil, yolcu otobüsüne çarptı: Anne öldü, baba ve oğlu ağır yaralı

Çarpmanın tesiriyle arabada bulunan Kader Kandemir vasıta içerinde sıkışırken, aynı aileden baba Hasan Kandemir ve 7 yaşlarındaki çocukları Hüseyin Kandemir yaralandı. Haber verilmesi üzerine vaka yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık takımları taşıtta sıkışan Kader Kandemir'in vaka yerinde yaşamını kaybettiğini tespit etti. Yaralı 2 birey sağlık araçlarıyla sağlık kurumuna kaldırıldı.

Tuzlada korkunç kaza Otomobil, yolcu otobüsüne çarptı: Anne öldü, baba ve oğlu ağır yaralı

Baba Hasan Kandemir ile çocukları Hüseyin Kandemir'in rehabilitasyon altına alındığı gidişatlarının ağır olduğu bilindi. Kader Kandemir'in cansız vücudu takımlar tarafından vasıta içerisinden çıkarılarak otopsi operasyonları için Tuzla Devlet Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı.

Otobüsteki yolcuların kaza sonrası afallamış oldukları görüldü. Jandarma ve polis ekipleri, kaza yerinde analiz yaparken, yolcuları yanındaki eşyalarla beraber vaka yerine gelen başka bir otobüse sevk etti. Kazaya karışan araba kaza sonrası kullanılamaz hale geldi.

"OTOBÜSE BÜTÜN BİNİYORDUM ARKADAN VURDU"

Sürücü metamorfozu için otobüsü emniyet şeridine park eden Ali Altun, "Yatmış galiba. Öyle varsayım ediyorum. Taşıtta hiç fren izi yok. Yolcularda bir şey yok. Sürücü metamorfozu için durmuştuk. Fren sesi dinlemedik. Alttaydım. Otobüse bütün biniyordum arkadan vurdu. Fırlayarak indim ama yapabileceğimiz bir şey yoktu." dedi.