Twitter birbirine girdi! Doktor mu değil mi

Twitter birbirine girdi! Doktor mu değil mi

Twitter’da aşı karşıtı paylaşımlar yapan ve kendisini hekim olarak tanıtan Mustafa Yücel’in gerçekten hekim olup olmadığı müzakere mevzusu oldu.

Twitter’da kadın hastalıkları uzmanı olduğunu öne süren ve COVID-19 aşısına karşı paylaşımlar yapan Dr. Mustafa Yücel’in uzmanlığı müzakere mevzusu oldu. Sosyal Güvenlik Müesseseyi’nda kaydının olmadığı tanımlanan Dr. Yücel, ihraç edilmesi gerektiğini söyleyerek tepki gösterenlere cevaben “Resmi olarak hekim olsaydım bakanlık ihraç ederdi beni. Yasalarınız tutsak edilmiş doktorlarımız için geçerli. Bireyime hiçbir yaptırımınız yok. Başınızı duvarlara vurun. Anneler ve bebeklerini gözetmek için Allah tanığım olsun beni susturamayacaksınız” tümceleriyle bir paylaşımda bulundu.

‘İŞİMİ YAPMIYORUM’

Turan Hareketi Partisi Genel Başkanvekili ve Parti Sözcüsü olduğunu da ifade eden ve iddialar üzerine eriştiğimiz Mustafa Yücel, Rusya’da eğitim aldığını öne sürerek, “Temel tıbbi bilimleri, mikrobiyolojiyi bilip, bir tıp fakültesinde geçer anekdot alıp o ülkenin bakanlığından diplomayı almışsanız, dünyanın neresine giderseniz gidin bu unvanı kullanabilirsiniz. Ben işimi yapmıyorum parasal imkânlarımdan dolayı. Diplomamı kimseye takdim etmek zorunluluğunda da değilim” dedi.