Üç nesil Alışık aynı karede!

Üç nesil Alışık aynı karede!

Kerem Aşina, Babalar Günü için rahmetli babası Sadri Aşina ve oğlu Sadri Aşina’ın yer aldığı bir reklam filminde oynadı. 3 jenerasyonun aynı karede yer aldığı film, duygu dolu anlar yaşattı.

Zaferli oyuncu Kerem Aşina, Babalar Günü için kamera karşısına geçti. Bu defa Aşina’a babası rahmetli oyuncu Sadri Aşina ile oğlu imalci Sadri Aşina eşlik etti. Üç jenerasyonun aynı karede yer aldığı film, izleyenlere duygu dolu anlar yaşatırken, geçmişe özlem dolu bir yolculuğa da çıkardı.

Renosans İstanbul reklam ajansının Halkbank için hazırladığı reklam filminde baba Sadri Aşina, sinema filmlerinden unutulmaz sahneler ve resimleriyle yer aldı.

Kerem Aşina’ın 6 yaşındaki hali ile annesi Çolpan İlhan’ın görüntüleri de ekrana yansıdı. Filmde Aşina, babasının görüntülerini izleyip onunla özlem giderirken oğlu Sadri Alışkın da babasını avuntu etti. Fonda Ferdi Özbeğen’in “O Günler” şarkısının çaldığı reklam filmi nostalji kokan Ses Tiyatrosu’nda çekildi.

Üç nesil Alışık aynı karede

Bana ‘baba’ diyen Sadri Aşina var

Kerem Aşina, çekimler sırasında sık sık gözlerinin dolduğunu söyledi: “‘Baba’ diyebildiğim bir Sadri Aşina’ım yok ama bana ‘baba’ diyen bir Sadri Aşina var. Babalar dua gibi oluyor. Görünmese de değiyor insana. Evlatların baba omuzundan başka gidecek yeri olmuyor ki... Baba evladın, evlat babanın ne zaman yanında olması gerekiyorsa o zaman yanında olur. Onlar için iyi gün makûs gün yoktur.”

Kerem Aşina’ın oğlu Sadri Aşina ise duygularını şu laflarla dile getirdi: “Babam ve özlemini sürüklediğim dedemle aynı filmde olmak çok kıymetli. Babalar Günü gibi özel bir günde hiç unutmayacağımız bir anı oldu bizim için. Tüm babaların ve içinde evlat sevgisini barındıran herkesin
Babalar Günü’nü kutlarım.”

Üç nesil Alışık aynı karede

Tüm babalara selamımız olsun

Sadri Aşina, 18 Mart 1995 tarihinde İstanbul’da 69 yaşında hayatını yitirdi. Kerem Aşina filmde babasının ünlü selam sahnesine yollama yaparak şunları dile getiriyor: “Selamımız, sevgimiz, sevgimiz, selamımız olsun. Kalanlara, gidenlere tüm babalarımıza selam olsun... Gidenlere kalanlara da...”