‘Uçan şef’ten acı haber

‘Uçan şef’ten acı haber

Türk Hava Yolları’nin ilk uçan şeflerinden Fevzi Ünlü Doha’da geçirdiği kazada yaşamını kaybetti.

Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel Şirketçiliği Kısmı mezunu olan 48 yaşındaki Fevzi Ünlü, Katar’ın başşehri Doha’daki Hilton Oteli’nin başşefiydi. Konutlu olan Ünlü’nün 10 yaşında bir oğlu vardı. Fevzi Ünlü, Doha’da 27 Nisan günü otel çalışanlarıyla beraber servis otobüsüne binerek COVID-19 aşısı yaptırmaya gitti. Dönüş yolunda otobüslerine bir TIR’ın arkadan çarpması neticeyi 6 şahısla beraber yaşamını kaybetti. Türk Konsolosluğu ve dostlarının da teşebbüsüyle Ünlü’nün cenazesi 3 gün süren uğraşlar neticeyi Türkiye’ye getirildi. Ünlü’nün cenazesi 30 Nisan Cumartesi günü Etiler Camisi’nde ikindi müddeti kılınan cenaze namazının ardından Yeni Ayazağa Kabirliği’na defnedildi.

‘KATAR DİNLENMESİNİ İSTEMEDİ’

Fevzi Ünlü’nün kardeşi Ulaş Ünlü, yaşananları şöyle anlattı: “Dönüş yolunda servis taşıtı gireceği sapağı kaçırınca otoban üzerinde geri manevra yapıyor. Otobüs içindekiler ihtarda bulunmuş ‘Ne yapıyorsun?’ diye. Daha tekeri dönmeden arkadan bir petrol tankeri çarpıyor. Bana vasıtanın görüntüsü ulaştırıldı, acı veren görüntüler. Fazla bilgimiz yok. TIR sürücüsünün cezaevini götürüldüğünü öğreniyoruz.

Kaza asıllaştığında herkes resim ve video sürüklemiş. Katar polisi hemen görüntüleri sildirmiş. Katar bu yaz Dünya Kupası’na konut sahipliği yapacağı için makûs reklama sebebiyet verecek her şeyin önünü kesiyorlarmış. Bu sebeple dinlenmesini istememişler. Öbür ölüm edenler Bangladeş, Endonezya, hep yabancı tebaalı. Abim 1.5 yıldır Katar’da çalışıyordu. Mutfağın 1 numarasıydı. Ondan evvel de Riyad’daki Hilton’un executive şefiydi. Daha evvel de Boston ve Londra’da çalıştı. Kariyeri dolu doluydu. Çok beğenilen biriydi, sadakatliydi. Çok düzgün bir insandı.