Ukraynalı First Lady Zelenska: Ukraynalıların yarısı ailelerinden ayrı yaşıyor

Ukraynalı First Lady Zelenska: Ukraynalıların yarısı ailelerinden ayrı yaşıyor

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin eşi First Lady Olena Zelenska, “Bugün Ukraynalıların yarısı ailelerinden ayrı yaşıyor. Bu savaşın en zorlu imtihanlarından birisi” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya müteveccih atakları sürerken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski’nin eşi First Lady Olena Zelenska savaştan etkilenen Ukraynalı aileler hakkında açıklamada bulundu. First Lady Zelenska yaptığı açıklamada, “Bugün Ukraynalıların yarısı ailelerinden ayrı yaşıyor. Bu savaşın en zorlu imtihanlarından birisi” ifadelerini kullandı.

First Lady Zelenska açıklamasında ayrıca Ukrayna yurttaşları için başlatılan psikolojik destek programından bahsetti. Açıklamasında, “Ukraynalılar psikologlardan destek aramaya alışkın değiller. Bunalım veya endişe meselelerimizi görmezden gelme meylindeyiz. Ama artık hepimizin bu kalıp yargıları yine gözden geçirmesi gerekiyor. İnsanları, psikolojik dayanağa gereksinim dinlemelerinin onların kabahati olmadığına ikna etmek için büyük bir bilgilendirme kampanyası tertip etmeliyiz” dedi.