Ukraynalı iş kadını Asonova Acahoba, İstanbul'da estetik operasyonu sonrası hayatını kaybetti

Ukraynalı iş kadını Asonova Acahoba, İstanbul'da estetik operasyonu sonrası hayatını kaybetti

Ukrayna asıllı 42 yaşındaki iş kadını Asonova Acahoba, estetik operasyon yaptırmak için geldiği İstanbul'da yaşamını kaybetti. Acahoba'nın vefatıyla alakalı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma

Ukrayna'da tüp bebek merkezi sahibi Acahoba, geçtiğimiz perşembe günü Şişli'deki estetik merkezinde meme kaldırma ve karından fazla ten aldırma operasyonu geçirdi. Acahoba operasyon bir süre sonra fenalaştı. Acahoba'ya ilk müdahale muayenehanede yapıldı. 42 yaşındaki kadın, vaziyetinin ağırlaşması sebebiyle 112 Acil Servisi arandı. Asonova Acahoba, kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti. Kadının vefatıyla alakalı soruşturma başlatıldı. Acahoba'nın vefat sebebi Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsinin ardından emin olacak.

Ukraynalı iş kadını Asonova Acahoba, İstanbulda estetik operasyonu sonrası hayatını kaybetti

10 SAAT SONRA ANİ BÜYÜYEN BİR SAĞLIK SORUNU ALAN GELDİ

İhmal iddialarıyla alakalı Şişli'deki muayenehane yetkilisi Alper Çapanoğlu, açıklama yaptı.

2 Eylül tarihinde estetik cerrahi operasyon yaptıran Ukrayna asıllı Asonova Acahoba'yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Alper Çapanoğlu, operasyon öncesi hastanın zorunlu tüm test ve hakimiyetlerinin yapıldığını ifade etti. 

Ukraynalı iş kadını Asonova Acahoba, İstanbulda estetik operasyonu sonrası hayatını kaybetti

Çapanoğlu yazılı açıklamada, "Kendi beyanları ve yapılan testler sonucu, operasyon işinin ehli cerrahlarımız tarafından, tıbbi prosedürlere uygun olarak hakikatleştirildi. Operasyon sonrası bayağı servise alınan hastamızda, takribî 10 saat sonra ani büyüyen bir sağlık sorunu alana geldi. Hastamız tüm müdahalelerimize karşın kurtarılmamıştır" dedi. Acahoba'nın operasyonunu yapan hekimin muayenehanenin kurucusu ve idare heyeti başkanı Bülent Cihantimur olmadığı belirtilen açıklamada, vakanın yargıya geldiği, yasal süreç bitirilip kesin vefat sebebi emin olduktan sonra ayrıntılı açıklaması yapılacağı da kaydolundu. Öte yandan Acahoba'nın Adli Tıp Kurumu'ndaki cenazesinin ailesi tarafından henüz alınmadığı bilindi.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yarım saatlik yol 5 dakikaya iniyorKabil'de donakaltan görüntü! Kadınlar sokağa döküldü...Eğlence mekanında skandal görüntüler! Ukraynalı iş kadını, İstanbul'da estetik operasyonu sonrası yaşamını kaybettidaha fazla video için