Üniversite öğrencisi Nezahat'in acı sonu

Üniversite öğrencisi Nezahat'in acı sonu

Erzurum'da yolun karşısına geçerken arabanın çarpmasıyla yola savrulan üniversite talebeleri Zeynep Bağrıyanık 22 ile Nezahat Tanas 24 yaralandı. Sağlık Kurumuna kaldırılan Tanas hayatını yitirirken,

Kaza, dün saat 17.00 sıralarında Palandöken ilçesi Harput Mahallesi'nde alana geldi. Atatürk Üniversitesi'nin Çat yolu çıkışında, Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kısmı son sınıf talebeleri Zeynep Bağrıyanık ile Nezahat Tanas'a, yolun karşısına geçerken Osman K., yönetimindeki 25 AP 901 plakalı araba çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yola savrulan 2 talebe yaralandı. Çevredekilerin ihbarıyla kaza yerine polis ve sağlık ekipleri beğenk edildi. Yaralılar, sağlık ekibi tarafından 200 metre uzaklıktaki Şehir Sağlık Kurumu ile Atatürk Üniversitesi Araştırma Sağlık Kurumu Acil Servisi'ne kaldırıldı. Erzurumlu Figen-Ahmet Oğuz Tanas çiftinin 3 çocuğunun ortancası olan Nezahat Tanas, Şehir Sağlık Kurumu'nde bugün sabah saatlerinde hayatını yitirdi.

Üniversite öğrencisi Nezahat ve Zeynepin acı sonu Tanas, Yakutiye ilçesinde Muratpaşa Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak. Atatürk Üniversitesi Araştırma Sağlık Kurumu'nde rehabilitasyonu süren Zeynep Bağrıyanık'ın ise hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.
Üniversite öğrencisi Nezahat ve Zeynepin acı sonu
Zeynep Bağrıyanık ile Nezahat Tanas'ın, okullarının mezuniyet yemeği ile alakalı görüşmek üzere vaka yerine yakın bir lokantaya gitmek üzere yola çıktıkları belirtildi. Araba sürücüsü Osman K. ise nezaretine alındı.

ZEYNEP DE HAYATINI KAYBETTİ

Kaza sonrası kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Araştırma Sağlık Kurumu yoğun bakım biriminde rehabilitasyon altında olan Zeynep Bağrıyanık, doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı. Zeynep Bağrıyanık, Erzurum'da toprağa verilecek.