Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK kararını açıkladı

Üniversitelerde yaz okulu yüz yüze mi yapılacak? YÖK kararını açıkladı

Yaz mektebi surata mı olacak suali üniversiteler için cevap buldu. YÖK tarafından yürütülen karar süreci, görüşülen karar sonrası netlik kazandı. Peki, üniversitelerde yaz mektebi surata mı…

Yükseköğretim Heyeti YÖK, üniversitelerdeki yaz mekteplerinde gelecek seneden itibaren surat surata, bu yaz yarıyılında ise uzaktan öğretim yapılabileceğini bildirdi.

Yükseköğretim Yürütme Heyeti, 7 Temmuz 2021 tarihli buluşmasında üniversitelerdeki yaz mektebi eğitimini ele aldı ve yaz mekteplerinde uzaktan öğretim usullerinin uygulanmaması doğrultusunda karar verdi.

Ancak üniversitelerin yaz öğretimi akademik takvimini tanımlaması ve bazı üniversitelerin de yaz öğretimi eğitimlerini başlatması üzerine bugün bir araya gelen Yükseköğretim Yürütme Heyetinde alınan yeni karar, üniversitelere yazı ile bildirildi.

YÖK'ün "Yaz Öğretimi Eğitimleri" mevzulu yazısına göre, üniversitelerdeki yaz mekteplerinde uzaktan öğretim yapılamayacağına müteveccih daha evvelden alınan karar "bu yıla mahsus olmak üzere" uygulanmayacak.

Karar, 2021-2022 akademik senesinden itibaren geçerli olacak. Bu kapsamda, üniversitelerde bu yaz yarıyılında yaz mekteplerinde uzaktan öğretim yapılabilecek.