Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünü öldüren katil zanlısı Ufuk Akçekaya tutuklandı

Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförünü öldüren katil zanlısı Ufuk Akçekaya tutuklandı

Son dakika... Fen Bilimleri Eğitim Müesseseleri kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker’in cinayet zanlısı olarak nezaretine alınan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, 'tasarlayarak isteyerek

Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki çiftlik evinde bıçaklanarak öldürülmüştü. Kan donduran cinayetle alakalı Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya nezaretine alınmıştı.

Jandarma özel takımları, arazide yaptıkları aramada üzerinde kan izleri de olan kabahat aleti bıçağı buldu. 120 saatlik kamera kayıtlarının araştırıldığı hadisede, Akçekaya’nın cinayeti daha evvelden planladığı tanımlandı.

Cinayet kuşkulusu Akçekaya'nın 11 Temmuz'da İstanbul'dan otobüsle Gelibolu'ya geldiği, bir taksiyle Karainebeyli köyüne giderek çiftlik evinde keşif yapıp cinayeti tasarladığı ve bir gün sonra da Nazmi Arıkan'ı 47, Şerif Eker'i ise 66 bıçak darbesiyle öldürdüğü tanımlandı.

Jandarmadaki sorgusunda Nazmi Arıkan ile sürücüyü Şerif Eker'i kendisinin öldürmediğini, çiftlik evine ise alacağı olduğunu öne sürdüğü parayı almaya geldiğini söyleyen Akçekaya, duruşmaca "planlayarak isteyerek adam öldürme" suçuna hapsedildi.

Eğitimci Nazmi Arıkan ve Şerif Eker cinayetinde vahim ayrıntılar ortaya çıktıdaha fazla video içinEğitimci Nazmi Arıkan ve Şerif Eker cinayetinde korkunç detaylar ortaya çıktı