Ünlü hacker grubu Anonymous Elon Musk'ı tehdit etti

Ünlü hacker grubu Anonymous Elon Musk'ı tehdit etti

Ünlü hacker grubu Anonymous, attığı tweetler ile kripto para piyasasını manipüle ettiği istikametinde tenkitler alan Elon Musk’ı paylaştığı bir video ile tehdit etti.

Hacker grubu Anonymous, SpaceX ve Tesla CEO'su olan Elon Musk'ı kripto para piyasalarını manipüle etmekle yargılayarak, paylaştığı video ile tehdit etti.

Anonymous paylaşımında, “Milyonlarca perakende yatırımcı, yaşamlarını iyileştirmek için kripto hasılatlarına gerçekten güveniyordu. Natürel ki, yatırım yaptıklarında tehlikeleri biliyorlarda ancak tweetleriniz vasati çalışan bir insanı sarihçe görmezden geliyor.” ifadelerini kullandı.

Hakikatleştirdiği siber ataklarla öğrenilen Anonymous, "Odadaki en zeki birey olduğunu düşünebilirsin, ama şimdi eşini buldun. Biz Anonymous! Biz lejyonuz. Bizi bekleyin,” ifadelerini kullandı.

MUSK TWEET ATTI

Musk, bu örtülü tehdidin ardından doğrudan bir açıklama yapmadı. Ancak takribî 20 dakika sonra, “Nefret ettiğiniz şeyi öldürmeyin, hoşlandığınızı gözetin” biçiminde bir paylaşımda bulundu.

Elon Musk'ın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalara neden oluyor. 

Musk ilk olarak olarak sosyal medya hesabı üzerinden kripto paraların azami hacimlisi olan Bitcoin paylaşımı yapmış ve kripto para bu paylaşımların ardından rekor seviyelere çıkmıştı. 

Daha sonra elektrikli araba markası Tesla'nın Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklayan Musk, Bitcoin madenciliğinin etrafa verdiği hasarı gerekçe ederek bu kararından geri adım attı. Mevzubahisi büyümelerin ardından Bitcoin ve öteki kripto paralar sert değer kayıpları yaşadı. 

KIRIK KALP MİLYONLARCA DOLARI UÇURDU

Bitcoin'e karşı davranış alan ve her fırsatta Dogecoin'i parlatmaya çalışan Musk son olarak, paylaştığı kırık kalp emojili tweet sebebiyle milyarlarca dolarlık satışa neden oldu.

Binance'ın sahibi Changpeng Zhao, maksadına milyarder iş adamı Elon Musk'ı koyarken Tesla arabalarını da misal göstermişti.

Zhao "Araba çalıştırmak için kullanılan elektrik etraf arkadaşıdır. Dünyanın en yararlı finansal ağlarını çalıştırmak için kullanılan elektrik etrafsal bir meseledir" paylaşımını yapmıştı.

Anonymous kimdirAnonymous kimdir?

 

 

 

 

 

 

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara