Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: İki oğlunun da ölümünü gördü

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: İki oğlunun da ölümünü gördü

Müzik dünyasının ünlü adı yedi sene arayla ikinci defa evlat acısı yaşadı. Şarkılarıyla birkaç kuşak müzikseverin belleğinde yer edinen müzisyen 2015'te henüz 15 yaşındayken bir oğlunu kaybetmişti. Dün

ACI HABERİ KENDİSİ DUYURDU
Önümüzdeki ağustos ayında Türkiye'deki hayranlarının İstanbul konserinde buluşmaya hazırlandığı Nick Cave, 31 yaşındaki oğlu Jethro Lazenby'in hayata veda ettiğini duyurdu. Cave, yaptığı sosyal medya paylaşımında "Büyük bir yeisle oğlum Jethro'nun ölüm ettiğini doğrularım" dedi. Ardından da aile mahremiyetine saygı istedi.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

RUHSAL SORUNLARI VARDI
Nick Cave ile Avustralyalı model Beau Lazenby'nin ilişkisinden dünyaya gelen Jethro Lazenby, modellik ile oyunculuğun yanı gizeme müzisyenlik de yapıyordu. Ünlü moda markalarının tanıtım suratı olarak podyuma çıkan Jethro Lazenby'in avukatı, genç adamın bir zamandır ruh sıhhatiyle alakalı meseleler yaşadığını ve şizofreni rehabilitasyonu gördüğünü açıkladı. Lazenby, bir yarıyıl annesine bir yarıyıl da daha önceki sevgilisine şiddet uyguladığı için gözaltına alınmıştı. Jethro Lazenby'in, son olarak annesine şiddet uyguladığı için demir parmaklıklar arkasında olduğu sonra kefaletle hür vazgeçildiği belirtildi. 

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

SON YARIYILDA MÜZİĞE İLGİ DUYMAYA BAŞLAMIŞTI
7 yaşına gelinceye kadar babası Nick Cave'i tanımadığı belirtilen Jethro Lazenby, Balenciaga, Versace gibi ünlü moda işletmelerinin tanıtım suratı olarak podyuma çıkmıştı. Bu arada 2007 tarihli Corroboree ve 2011 imali My Little Princess isimli filmlerde de kamera karşısına geçmişti. Son yarıyılda ise babası Nick Cave'in izinden gidip müzik projeleri de hazırlıyordu.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

ARALARINDA YALNIZCA 10 GÜN VARDI
Jethro Lazenby ile Nick Cave, genç adam yedi yaşına gelinceye kadar birbirleriyle tanışmamıştı. Lazenby, reel babasının kim olduğunu o yarıyıla kadar öğrenmiyordu. Bunun sebebi de Jethro Lazenby'nin annesi Beau ile babası Nick Cave'in ilişkisinin uzun süreli olmamasıydı. Jethro dünyaya geldiği sırada Nick Cave Brezilyalı gazeteci Viviane Carneiro ile konutluydu. Hatta Cave ile Carneiro'nun oğlu Luke ile Jethro'nun doğumu arasında yalnızca 10 gün vardı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

'ÜNLÜ BİRİNİN OĞLU OLMAK O KADAR DA BEREKETLİ BİR ŞEY DEĞİL'
Çocukluğu ve ilk gençliği Avustralya'da gelen Jethro Lazenby daha sonra Londra'ya gitti. Ünlü babadene karşın cebinde parası olmayan Jethro, sonradan anlattığına göre bir dostunun çekyatında konakladı o yarıyılda. Buna karşın da ünlü babasını aramadı. Modellik kariyeri sırasında genellikle babasının soyadını kullanan Jethro, "Ünlü birinin oğlu olmak o kadar da bereketli bir şey değil" diye konuşmuştu.

Nick Cave ile oğlu Jethro'nun ilişkisi genel olarak inişli çıkışlıydı. Ünlü müzisyen bu mevzuda Rolling Stone mecmuasına 2008 senesinde verdiği bir mülakatta "oğluyla karışık bir ilişkileri olduğunu, ancak her şeyin yoluna girmeye başladığını" anlatmıştı. Kendisi İngiltere'de yaşarken dünyanın öteki ucunda Avustralya'da doğup gelişen oğlu Jethro ile daha erken irtibat kurmamasının kendisi için "ebedi bir pişmanlık" olduğunu da sözlerine ilave etmişti Nick Cave.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

KEFALETLE HÜR VAZGEÇİLMİŞTİ
Jethro Lazenby'nin hayatı da karışıktı hakikatine bakılırsa. 2018 senesinde o yarıyıldaki kız dostuna şiddet uyguladığı için kanunlarla başı tasaya giren Lazenby vefatından kısa bir vakit evvel de annesine saldırdığı için hapsedilmişti. Genç adam vefatından iki gün evvel kefaletle hür vazgeçilmişti.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

'KARANLIKLAR PRENSİ' OLARAK ANILIYOR
The Bad Seeds isimli grubuyla beraber yaptığı çalışmalarla müzik dünyasının unutulmazları arasına giren Nick Cave'in, çalkantılı hayatında başka felaketler de var. Azıcık da bu surattan "Karanlıklar Prensi" olarak anılan Nick Cave, henüz 19 yaşındayken bir drama kazasında babasını kaybetti. Bir Hayli uzmana göre Avustralya doğumlu olan Nick Cave'in kötümser bakış açısı bu hadiseden kaynaklanıyor. Müzisyen hala da hayatının gençlik yarıyılında yaşadığı baba kaybından başka bir deyişle bu büyük acıdan esin alıyor.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

İKİZ OĞULLARI DÜNYAYA GELDİ
Nick Cave'in üç değişik bayandan dört tane çocuğu bulunuyor. Cave ilk eşi Brezilyalı gazeteci Vivianne Carneiro ile Sao Paolo'ya taşındıktan sonra tanıştı. Ondan Luke ismi verilen bir oğlu dünyaya geldi. İşte 1991'de Luke'un dünyaya gözlerini açmasından yalnızca 10 gün evvel, Nick Cave'in model Beua Lazenby ile ilişkisinden Avustralya'da da Jethro Lazenby dünyaya geldi. Nick Cave'in daha sonra evlendiği İngiliz model Susie Bick'ten de Arthur ve Earl ismini verdikleri ikizleri dünyaya geldi.  İkizlerden Arthur 2015 senesinde hayata veda etti. Onun henüz 15 yaşındaki vefatı Nick Cave'in 2016 tarihli Skeleton ve 2019 tarihli Ghostseet isimli albümlerine de esin verdi.

Nick Cave bir yarıyıl da meslektaşı P.J Harvey ile yaşadığı ilişkiyle gündemin ilk sıralarında yer alıyordu. Cave, müzikal anlamda da geride unutulmaz yapıtlar vazgeçen bu ilişkiyi kendisinin değil Harvey'in tamamladığını sarihle anlatmıştı.

YAŞASAYDI 30 YAŞINA GİRECEKTİ
Takvimler 2009 senesini gösteriyordu. Hollywood'un ünlü çifti iki çocuklarını da yanlarına alıp, tatil için Bahamalar'daki sayfiye konutlarına gitmişti. Tam aile, günlük hayatın koşturmacasından uzakta azıcık dinlenmeyi, beraber hoş müddet geçirmeyi hayal ediyordu. Fakat o cuma günü tam tasarıları bozuldu. O gün, yaşadıkları vakit süresince asla iyileşmeyecek bir yara açıldı yüreklerinde.
O sırada 16 yaşında olan oğulları sayfiye evinin banyosundaydı. Orada bir epilepsi krizi geçirdi ve şuurunu kaybetti....Düşerken de başını sert bir biçimde çarptı. Delikanlıyı banyoda bulduklarında artık çok geçti. İlkyardım takımlarını çağırdılar, genç adamı hastaneye götürdüler, ama olmadı! Ailesini vazgeçip gitti genç adam, hastane odasında son soluğunu verdi. Otopsi neticeyi epilepsi nöbeti geçirdiği tanımlanan genç adam yaşasaydı bugün 30 yaşına girecekti. Ünlü babası onu hiç unutmadı ve doğum gününü acıklı bir sosyal medya iletisiyle kutladı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

AİLE TATİL KÂBUSA DÖNDÜ
Bu reel ve son derece acı hayat hikayesinin kahramanları, ünlü oyuncu John Travolta ve iki sene evvel hayata veda eden eşi Kelly Preston. 2009 senesinin ocak ayında oğulları Jett Travolta'yı, dinlenmek için gittikleri Bahamalar'daki sayfiye konutlarında kaybetti ünlü çift. Sonradan bir çocuk daha dünyaya getirseler de henüz 16 yaşında ellerinin arasından kayıp giden Jett'in acısı hiç dinmedi. 2020 senesinde henüz 57 yaşında hayata veda eden Preston da bu büyük kaybın acısını vicdanında taşıyarak gitti bu dünyadan.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

'SÖZCÜKLERİN İFADE EDEBİLECEĞİNDEN ÇOK DAHA FAZLA ÖZLÜYORUM'
Bir insanın yaşayabileceği en büyük iki acıyı yaşayan Travolta, geride kalan çocuklarıyla hayatını sürdürüyor. Travolta, kaybettiği oğlunun doğum gününü bir Instagram paylaşımıyla kutladı. Jett ile çekilen daha önceki bir resmini paylaşan Travolta "Benim kıymetli Jett'im seni, sözcüklerin ifade edebileceğinden çok daha fazla özlüyorum. Her gün seni düşünüyorum. Doğum günün kutlu olsun. Seni beğeniyorum. Baban" iletisini de ilave etti. Travolta'nın bu paylaşımına takipçilerinden de çok rakamda ileti geldi. Ünlü oyuncunun sosyal medya takipçileri de Jett'in 30'uncu doğum gününü kutladı. Travolta'nın takipçileri arasında Jett'in iki sene evvel can veren annesi Kelly Preston ile buluştuğunu yazanlar da oldu.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti BAŞIMA GELEN EN MAKÛS ŞEYJohn Travolta daha evvel AKIL Weekly'ye verdiği bir mülakatta oğlu Jett'in vefatını, "hayatında başına gelen en makûs şey" olarak nitelendirmişti.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

BİR ERKEK ÇOCUKLARI DAHA OLDU
Jett Travolta'nın vefatından sonra John Travolta ve Kelly Preston bir oğul daha dünyaya getirdi. Çiftin, Benjamin ismini verdiği oğlu şu arda 11 yaşında. Travolta ve Preston'ın Ella Bleu isminde 22 yaşında bir de kızları bulunuyor. Çiftin 16 yaşında hayata veda eden oğlu Jett ise 1992 doğumluydu.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

JETT'İN ANNESİ 2020 SENESİNDE HAYATA VEDA ETTİ
John Travolta'nın, kendisi gibi oyuncu olan eşi Kelly Preston 2020 senesinin Temmuz ayında, göğüs kanseriyle iki yıldır sürdürdüğü çabayı kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri’li oyuncu John Travolta, sosyal medya hesabından üzücü bir haber verdi. Travolta, “Üzülerek söylemek isterim ki hoş eşim Kelly, 2 yıldır çaba ettiği göğüs kanseriyle savaşını kaybetti” dedi. elly Preston, hastalık sürecini kamuoyuna duyurmadı. Bir zamandır ailesinin ve yakın dostlarının takviyesiyle rehabilitasyon görüyordu. Çift, The Experts filminin çekimleri sırasında tanışmış, 5 Eylül 1991’de Paris’te evlenmişti.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

49'UNCU KATTAN DÜŞEREK HAYATINI KAYBETTİ
Eric Clapton, küçük oğlu Connor'ı drama bir biçimde kaybetti. Henüz 4 yaşında olan Connor, konutta çalışan bir hizmetlinin sarih vazgeçtiği pencereden düştü. Vahim bir şanssızlık neticeyi konutlarının bulunduğu 49'uncu kattan düşen Connor, çok erken yaşta hayatını kaybetti. Clapton'ın onun hatırasına yazdığı Tears in Heaven Cennetteki Gözyaşları isimli şarkı ise bu büyük kaybın sembolü olarak hafızalarda yer aldı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

EŞ BİR TRAJEDİ
Eric Clapton'ın oğlunun geçirdiğine eş bir kaza neticeyi evlat acısı yaşayan ünlülerden biri de bir yarıyılın ünlü Sinema yıldızı Romy Schneider oldu. Schneider'in 14 yaşındaki oğlu David, bahçe çitlerinden tırmanmaya çalıştı. İşte o sırada geçirdiği vahim kaza neticeyi hayatını yitirdi. Schneider oğlunun vefatından yalnızca 1 sene sonra geçirdiği kalp krizi neticeyi hayata veda etti.

 

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

RAMBO'NUN BÜYÜK ACISI
Bugün Jennifer Flavin ile konutlu ve üç kız babası olan Sylvester Stallone de hayatının en büyük acılarından birini oğlu Sage'i kaybettiğinde yaşadı. Stallone'nin Sasha Czack ile birlikteliğinden dünyaya gelen Sage, 36 yaşında kalp hastalığı sebebiyle hayata veda etti.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

İLK EŞİ DE AYNI HASTALIKTAN CAN VERDİ
Sinemanın en yakışıklı James Bond'larından biri olarak tanınan Pierce Brosnan da kızı Charlotte'u 42 yaşında yumurtalık kanserinden kaybetti. Gerçeğinde Charlotte, Brosnan'ın ilk eşi Cassandra'nın daha önceki konutluluğundan dünyaya gelmişti. Fakat Brosnan ona kendi öz babası gibi baktı ve geliştirdi. Mukadderatın acı bir oyunu ki Brosnan'ın ilk eşi Cassandra da aynı hastalıktan hayatını kaybetti.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

OĞLU ZATÜRREE SEBEBİYLE CAN VERDİ
Son yıllarda dünya çapında yarattığı vakalarla gündemde olan Gerard Depardieu da evlat acısı yaşayan ünlülerden. Oğlu Guillaume, henüz 37 yaşındayken zatürree'ye yenildi. Geride boynu bükük bir kız çocuğu kaldı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

HENÜZ 20 YAŞINDAYDI
Bir yarıyılın en ünlü yıldızlarından Anne Nicole Smith'in oğlu Daniel, 20 yaşındayken hayata veda etti. Smith de oğlunun vefatından sonra fazla yaşamadı. 2007 senesinde bir otel odasında cansız vücudu bulundu. Can Verdiğinde 39 yaşındaydı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

KIZINI KAYBETTİ
Woody Allen'ın daha önceki eşi Mia Farrow, ünlü bestekar Andre Previn ile konutluyken evlat edindiği kızı Lark'ı 35 yaşında zatürree sebebiyle kaybetti. Lark Previn iki çocuk annesiydi.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALAMADAN KAYBETTİ
Keanu Reeves ve Jennifer Syme, bu kazadan kısa bir vakit evvel, ismini Ava olarak tanımladıkları kızlarını daha doğmadan kaybetmişlerdi. Sekiz aylık hamile olan Syme, bir gün karnındaki bebeğin tekmelerini sezmediğini söyleyince çift hekime gitti. İşte acı reel o zaman ortaya çıktı. Ava, daha doğmadan anne karnına can vermişti. Bu hadiseden sonra Reeves ile Syme'nin ilişkisi bozuldu. Reeves'den bölen Syme, iki sene sonra bir Trafik kazasında can verdi. Reeves daha önceki sevgilisinin cenaze merasimine katıldı ve onun tabutunu taşıdı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

EFSANE OYUNCU DA EVLAT ACISI YAŞADI
Bir yarıyıla damgasını vuran ünlü oyuncu Marlon Brando'nun kızı Cheyenne de kendi canına kıydı. Genç kız henüz 25 yaşındaydı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

KENDİ PROGRAMINDA AÇIKLADI
Ünlü oyuncu ve TV sunucusu Nick Cannon, beş aylık bebeğini yitirdiğini kendi programında gözyaşlarıyla açıkladı. Mariah Carey'nin daha önceki eşi olan Cannon, model Alyssa Scott'tan dünyaya gelen oğlu Zen'in son anlarını onunla beraber geçirdiğini, hatta onu can vermeden evvel kucağına alıp son bir defa sahile götürdüğünü anlattı. Cannon, hayatının bu en acı tecrübesini The Nick Cannon Show isimli programında seyircisiyle paylaştı. O anlarda da gözyaşlarını yakalayamadı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

KÜÇÜCÜK BEBEĞİN VEFAT YOLCULUĞU
Son yarıyılda yaşadıkları evlat acısıyla çok konuşulan çiftlerden biri de daha önceki futbolcu ve TV ünlüsü Ashley Cain ile sevgilisi Safiyya Vorajee oldu. Çiftin ufak kızı Azaylia, henüz 8 aylıkken löseminin ender ve saldırgan bir cinsi sebebiyle hayatını kaybetti. Çift, kızlarının rehabilitasyon ve hastalık sürecini, hayata vedasını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

EN BÜYÜK FOBİSİYLE YÜZLEŞTİ
Gösteri dünyasında bu büyük acıyı en son yaşayan şahıs ünlü şarkıcı Sinead O'Connor. Müslüman olduktan sonra Shuhada David ismini alan şarkıcının 17 yaşındaki oğlu Shane, kendi canına kıydı. Bir zamandır kayıp olan Shane'in cansız vücudu polis tarafından bulundu. Bu vakanın ardından O'Connor; intihar riski sebebiyle gözlem altında yakalanan Shane'i gözetemediği için İrlanda yetkililerini yargıladı.

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

2020'DE OĞLUNU KAYBETTİ
1980'li ve 90'lı senelere damgasını vuran model Stephanie Seymour, geçen sene 17 Ocak'ta, henüz 24 yaşındaki oğlunu son yolculuğuna uğurladı. 53 yaşındaki Amerikalı modelin, Peter Brant ile konutluluğundan dünyaya gelen üç çocuğundan ortancası olan Harry Brant, 17 ocak 2021'de hayata veda etmişti. Seymour, kendisi gibi moda dünyasına adım atan ve model olarak tanınmaya başlayan oğlu Harry'nin bir dizi resmine Instagram sayfasında yer verdi. Oğlunun ardından neler sezdiğini de Donna Ashworth'ten yaptığı alıntıyla ifade etti. Seymour'un oğlu için paylaştığı o şiirsel metin "Bugün seni özledim, ama bu yeni değil. Seni dün de milyonlarca defa özledim" diye başlıyor. Sonra da şöyle devam ediyor: "Sana yeni haberleri anlatmak için telefonu elime aldım, ama sonra bir defa daha fark ettim ki sana ileti yazamam."

Ünlü müzisyenin büyük trajedisi: Yedi yıl arayla ikinci oğlunu da kaybetti

O DA EVLAT ACISIYLA SARSILDI
Oyuncu Michael Madsen de geçtiğimiz ocak ayında evlat acısıyla sarsıldı. Bir Hayli unutulmaz filmde oynayan ama en çok Quentin Tarantino'nun idarediği Rezervuar Köpekleri filmiyle belleklere kazınan Michael Madsen, evlat acısıyla sarsıldı. Madsen'ın 26 yaşındaki oğlu can verdi. Madsen'in oğlu Hudson'ın cansız vücudu eşiyle beraber yaşadığı Hawai'nin Oahu adasındai evinde bulundu. Hudson Lee Madsen, başından vurulmuş olarak bulundu. Hadise yerinde tahlil yapan polis vaziyeti "kuşkulu intihar" olarak nitelendirdi. Michael Madsen'ın beş çocuğundan biri olan Hudson Madsen, eşi Carlie ile beraber Hawai'de yaşıyordu. Genç yaşta hayatını kaybeden Hudson Madsen'ın Facebook paylaşımlarına bakılırsa genç adam Amerika Birleşik Devletleri ordusunda hizmette bulunduğu sırada bir vakit Afganistan'da bulunmuştu.