Ünlü virologdan 'Kovid-32' uyarısı

Ünlü virologdan 'Kovid-32' uyarısı

Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen virologlarından Profesör Peter Hotez çok konuşulacak açıklamalara imzalaydı. Hotez 'Kovid-32' için de ihtarlarda bulundu.

2019'un son günlerinde Wuhan'da ortaya çıkan koronavirüs Kovid-19 seyyaremizin ortak gündemi olmaya devam ediyor.

3.5 milyondan fazla insanın hayatına mülk olan Kovid-19 bitmeden oldukça korkutucu bir ihtar geldi.

Amerika Birleşik Devletlerili ünlü virolog Profesör Peter Hotez salgın ile alakalı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

'Kovid-19'un orijinlerini bütün olarak kavramazsak Kovid-26 ve Kovid-32 de çıkacak'

Amerika Birleşik Devletlerinde yayın yapan NBC televizyonunun "Meet The Press" programına davetli olan Hotez, virüsün orijininin bulunmasının gelecekteki salgınların önlenmesinde kilit bir role sahip olduğunun altını çizdi.

Son dakika haberleri: Dünya bu iki itiraf ile çalkalanıyor... Kovid-19un laboratuvardan çıktığı kanıtlandı mı İşte en kötü senaryoSon dakika haberleri: Dünya bu iki itiraf ile çalkalanıyor... Kovid-19'un laboratuvardan çıktığı ispatlandı mı? İşte en makûs senaryo

İstihbarat araştırmanın tek başına yeterli olmadığını belirten Hotexz, bilim insanlarının 6 ila 12 ay süresince Wuhan'da araştırma yapması gerektiğini söyledi.

Son haftalarda Kovid-19'un Wuhan'dali laboratuvardan sızdığı iddiaları sıkça gündeme gelmişti.

Amerika Birleşik Devletlerinin eriştiği Çin'in 'koronavirüs raporlar' bu iddiaları kuvvetlendirirken, pek çok bilim insanı bu iddianın incelenmesi çağrısında bulunmuştu.

Son dakika: Koronavirüs yayılımının merkezi Wuhandan yeni görüntü... Yarasanın ısırdığı an kameradaSon dakika: Koronavirüs yayılımının merkezi Wuhan'dan yeni görüntü... Yarasanın ısırdığı an kamerada!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden ise geçtiğimiz hafta mevzu ile alakalı detaylı bir araştırma yapılması emri vermişti.

Pandeminin başladığı günden beri kerelerce ortaya atılan bu iddia ile alakalı geçtiğimiz aylarda Dünya Sağlık Örgütü'nden DSÖ ehemmiyetli bir açıklama gelmişti.

DSÖ tarafından yayınlanan raporda koronavirüsün yarasalar dahil başka bir hayvan yoluyla insanlara bulaşabileceği tehlikesinden laf edilirken, komplo kuramlarının yaygın olduğu laboratuvar sızıntısının ise son derece düşük olduğu kaydedilmişti.