Ustalardan destek

Ustalardan destek

Jehan Barbur’un yeni şarkısı ‘Yabancı’yı Erkan Oğur tertip etti. Melisa Uzunarslan’ın ‘Vicdansız Adamı’nın lafları Mazhar Alanson’a ait. Büyük Konut Kuşatmada’nın ‘Yangın Akvaryum’u yıldızlar geçidi

‘Yabancı’ Tekli
Jehan Barbur
Sony Music Türkiye

Ustalardan destek

Sihirli ses Jehan Barbur, merakla beklenen yeni teklisi ‘Yabancı’yı yayımladı. Şarkının lafı ve bestesi sanatçının kendisine ait.

Tertip Etmesiyse büyük akılda Erkan Oğur imzalı. Oğur; gitar, kopuz ve kendi buluşu perdesiz gitarla şarkıya eşlik ediyor. Basgitarda da yeniden ehemmiyetli bir müzisyenin, Alp Ersönmez’in ismini görüyoruz. ‘Yabancı’ bir yabancılaşma hikâyesi anlatıyor.

‘Ben Büyük Konut Kuşatmada, sen de canımın içi’

‘Yangın Akvaryum’ Tekli
Büyük Konut Kuşatmada
Olmadı Kaçarız Plakçılık

Ustalardan destek

Seçenek müzik sahnesinin nevi bireyine münhasır gruplarından Büyük Konut Kuşatmada, yeni şarkısı ‘Yangın Akvaryum’u eksantrik bir basın duyurusuyla duyurdu. Başlık da o duyurudan. Grubun güzde yayımlanacak ‘Defansif Dizayn’ isimli albümünün ilk teklisi olan ‘Yangın Akvaryum’ değeri canlı performanslarda daha da iyi anlaşılacak bir parça. Zati Can Güngör’lü, Korhan Futacı’lı parçanın verdiği ileti de “Bugüne kadar izlediğiniz Büyük Konut Kuşatmada konserlerini unutun” gibi geldi bize...

Sürat kesmek yok

‘Makûsunu Kendime Yaptım’ Tekli
Kendimden Hallice
Universal Music Türkiye

Ustalardan destek

2013’te kurulan, seçenek müzik sahnesinin dikkat toplayan adlarından Kendimden Hallice şarkı yapımına sürat kesmeden devam ediyor. Grubun yeni şarkısı ‘Makûsunu Kendime Yaptım’ın lafları Ozan Özalp imzalı. Kendilerine ne yapmışlar diye merak edip şarkının laflarına baktık: “Azar azar eksilip gittim. Verdim her şeyi ama bu da yetmedi.”

Çok güzergahlı müzisyen

‘Vicdansız Adam’ Tekli
Melisa Uzunarslan
Sony Music Türkiye

Ustalardan destek

O bir bestekar, şarkı lafı yazarı, tertip etmeci, solist, yorumcu ve keman sanatçısı. Teoman’a kemanıyla eşlik ettiği yarıyıllardan beri yakından takip ettiğimiz bir ad Melisa Uzunarslan. Bir zamandır solo çalışmalarıyla çıkıyor karşımıza. En son laflarını Mazhar Alanson’un yazdığı ‘Vicdansız Adam’ı yayımladı. Şarkının bestesi Melisa Uzunarslan’a, tertip etmesiyse Can Algeç’e ait.