Üvey babanın cinsel istirmarı günlükle ortaya çıkmıştı! İyi hal indirimli ceza onandı

Üvey babanın cinsel istirmarı günlükle ortaya çıkmıştı! İyi hal indirimli ceza onandı

İzmir'in Bornova ilçesinde üvey çocuğu A.B.B.'yi 16 istismar ettiği hem kızın günlükleri hem de ifadeleri ile ortaya çıkınca suçlanıp, iyi hal indirimi ile 12 sene 6 ay mapusa çarptırılan Engin O.'nun

Bornova ilçesinde A.B.B. isimli kız çocuğu iddiaya göre, 13 yaşında üvey babası Engin O.'nun cinsel istismarına maruz kaldı. A.B.B.'nin yaşadığı cinsel istismar, takribî 2 yıl sürdü. Pandemi yarıyılında A.B.B.'nin davranışlarındaki başkalaşım, anne J.O.’nun dikkatini çekti. Bunun üzerine anne J.O., kızını hekime götürdü. Psikiyatrik muayenede cinsel istismarı anlatan A.B.B.'ye bunalım ve anksiyete tanısı konuldu. Ayrıca A.B.B.'nin günlükleri de incelendi.

'ODAMA KAMERA KOYMAYI DÜŞÜNDÜM'

A.B.B.'nin intihar etmeyi bile düşündüğünü belirttiği günlükte "Yatarken yanıma geliyor. Ne yaptığını sorduğumda üzerimi örtmek için geldiğini söylüyor. Annem, bunları bilse çoktan boşanmışlardı. Belki de çok uzaklara gitmeliyim ama hiçbir yerde istenmiyorum. O kadar baskı altındayım ki kendimi asmayı düşündüm. Yarın karne günü ve mutlu numarası yapmalıyım. Odama kamera koymayı bile düşündüm. Annemler, odalarına kilit aldılar. Ben de almak istedim ama aslı asla söyleyemezdim. Canım çok sıkkın. Bana değdiğini söyleyemiyorum. Yetti artık, çok bunaldım" yazdığı görüldü.

KABAHATİ İTİRAF ETTİ

Hem A.B.B.'nin ifadelerinden hem de günlüklerden cinsel istismarın ortaya çıkmasının ardından anne J.O.'nun eşi Engin O.'dan şikayetçi oldu. Engin O., 2021’in ocak ayında nezaretine alınıp, adliyeye sevk edildi. Engin O., hapsedildi. Engin O. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' yargılamasıyla İzmir 17'nci Ağır Ceza Duruşması'nde dava açıldı. Kabahatini itiraf eden Engin O., "Yatarken üzerini örtmek için odaya girdiğimde A.B.B.'nin bacakları açıktaydı. Nefsime egemen olamadım ve bacaklarına dokundum. İrkilince odadan geri çıktım. Başka bir şey yapmadım. Bu olaydan sonra A.B.B. bana önyargılı oldu" diye konuştu. A.B.B. ise "İlk olarak konutumuzun çatısında tacize uğradım. Devamlı aynı şeyleri yapıyordu. Uyuduğum odanın kapı kolunu, suskunca indirip, içeri giriyordu. Bunları günlüğüme yazdım. Cinsel taciz, ben günlük tutmaya başlamadan 6 ay evvel başlamıştı" dedi. Duruşma kurulu, geçen ağustos ayında Engin O.'ya evvel 15 sene mapus verdi. Daha sonra maznunun mapus cezası, mahkemelerdeki iyi hali ve sabıkasının olmaması sebebiyle 12 sene 6 aya indirildi.

'OLAYDAN SONRA KIZIM HAYATA DARILDI'

Yerel duruşmanın verdiği kararın ardından taraf avukatları, verilen cezaya itiraz etti. Dosyayı araştıran İzmir Bölge Adliye Duruşması 15'inci Ceza Dairesi, maznununun tutukluk halinin devamına, usulen ve esasen istinaf başvurusunun reddine karar vererek, yerel duruşmanın verdiği 12 sene 6 ay mapus cezasını onadı. Olaydan sonra Engin O.'dan boşanmak için de dava açan anne J.O., istinafın kararını afallamışlıkla karşıladığını belirterek "Olaydan sonra kızım hayata darıldı. Hepimizin psikolojisi yerle bir oldu. Kızım bir cins beslenme bozukluğu olan anoreksiya oldu ve 33 kiloya kadar düştü. Ancak o adama iyi hal indirimi uygulandı. Haka güvenmek istiyoruz. Kızım için son soluğuma kadar yasal gayretimi sürdüreceğim" dedi.

Gözden KaçmasınKonyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını kaybettiKonyasporlu Ahmet Çalık trafik kazasında hayatını kaybetti!Haberi görüntüle Gözden Kaçmasınİstanbula kar yağışı uyarısı Meteorolojiden yeni hava durumu raporuİstanbul'a kar yağışı ihtarı! Meteoroloji'den yeni hava vaziyeti raporuHaberi görüntüle