Uzaya gidip geldi şimdi de... Jeff Bezos ölümsüzlük arayışında

Uzaya gidip geldi şimdi de... Jeff Bezos ölümsüzlük arayışında

Dünyanın en zengin şahsı Jeff Bezos, Rus teşebbüsçü Yuri Milner ile beraber, ihtiyarlamayı durdurmak ve ebedilik araştırmalarına yatırım yaptı.

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, Rus teşebbüsçü Yuri Milner ile beraber, ‘hücre yenileme programı’ üzerinde çalışan bir biyoteknoloji işletmesine finansal destek veriyor.

İhtiyarlamayı durdurmak, ebedilik ve baki bir yaşam üzerine araştırmalar yürüten firmaya, hücrenin evvelki bir yarıyıla dönebileceğini kanıtlayarak Nobel mükâfatı kazanan Dr. Shinya Yamanaka danışmanlık veriyor. Firmanın başında ise Amerika Birleşik Devletleri Milli Kanser Enstitüsü daha önceki direktörü Richard Klausner buluyor.

BU İLK YATIRIMI DEĞİL

2021’in başında Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Kraliyet’ta kurulan “Altos Labs” isimli firma, başta hayvanlarda olmak üzere insanlarda da beden biyolojik saatini geri çevirmek için hücrenin yine programlanma teknolojisini incelemek üzere heyetti. 201 milyar dolarlık mirasıyla dünyanın zengin insanı olan Jeff Bezos’un da yatırım yaptığı firma, kısa zaman içerisinde 270 milyon dolar topladı.

Bezos daha evvel de, ihtiyarlama karşıtı “Unity Biotechnology” isimli firmaya yatırım yapmıştı. Bu sene Amazon’daki CEO’luk vazifesini vazgeçen Jeff Bezos, temmuz ayında kendi firmayı Blue Origin ile uzaya hakikatleştirilen ilk ticari seferde uzay seyahatine çıkmıştı.

: İlginize Sürükleyebilir Rengini yitiren şehir! Kupkuru bir yaşamın fotoğrafı...Aşısı yok... İlk kurban 12 yaşında! Korona bitmeden yeni salgın41 şehir ve KKTC'de dev harekât! 214 nezaret kararı