Uzmanlar 'yapılmasın' demişti... Olimpiyatlarda pozitif vaka krizi büyüyor!

Uzmanlar 'yapılmasın' demişti... Olimpiyatlarda pozitif vaka krizi büyüyor!

Geçen sene Kovid-19 salgını suratından yapılamayan ve ertelenen Tokyo Olimpiyatları 23 Temmuz'da başlayacak. Uzmanların yapılmasın ihtarı yaptığı Olimpiyatlarda koronavirüs olayları şimdiden…

Japonya'da Tokyo Olimpiyatları'na akredite olmuş şahıslarda yeni tip koronavirüse Kovid-19 tutulanların rakamı 71'e çıktı.

Tokyo 2020 Organizasyon Komisyonu 23 Temmuz'da başlayacak turnuva evvelinde şimdiye kadar sporcu, resmi yetkili ve gönüllülerden oluşan toplam 71 şahsın virüse tutulduğunu açıkladı.

Kurul kaynaklarına katlandırılan bilgilere göre, Çek voleybolcu Ondrej Perusic ile Amerikalı cimnastikçi Kara Eaker de virüse tutulan sporcular arasında yer aldı.

Kurul, Ekaer'in, Çiba eyaletinde hazırlık kampı geçirdiği, Perusic'in ise başşehrin Harumi bölgesindeki olimpiyat mahallesinde bulunduğunu bildirdi.

Uzmanlar yapılmasın demişti... Olimpiyatlarda pozitif vaka krizi büyüyor

Sporcular 14 günlük karantina sürecine alındı.

Öte yandan Güney Afrika Milli Futbol Ekibinden 21 oyuncunun, daha evvel Kovid-19'a tutulanlarla "yakın temaslı" olduğu açıklandı.

Uzmanlar yapılmasın demişti... Olimpiyatlarda pozitif vaka krizi büyüyor

Meksika Beyzbol Takımı'ndan iki sporcunun da Tokyo'ya yola çıkmadan evvel virüse tutulduğu kaydolundu.

: İlginize Sürükleyebilir Erdoğan 'Buradan AB'ye sesleniyorum' deyip açıkladı: Ne oldu, siz lafınızı yakaladınız mı?Baykar ilk kere paylaştıŞok yargılama! '80 yaşındakiler can verecek diye...'