Vahşice katledilmişti! Hemşire Ömür Erez'e acı veda

Vahşice katledilmişti! Hemşire Ömür Erez'e acı veda

Kartal'da çalıştığı aile sıhhati merkezinde Konya'dan gelen Rahmi Uygun 39 tarafından başından silahla vurularak öldürülen bir çocuk annesi hemşire Ömür Erez 33, son yolculuğuna uğurlandı. Genç hemşirenin

Kartal'daki bir sağlık ocağında misyon yapan hemşire Ömür Erez kendisini uzun müddettir rahatsız eden Rahmi Uygun'un silahından çıkan mermilerin maksadı olmuştu. Yaşamını kaybeden Erez'in cenazesi Kartal Hacı Ahmet Camii'nde kılınan cenaze namazın ardından defnedilmek üzere Kocaeli Dilovası’na sevk edildi.

Genç hemşirenin cenazesine annesi Gülsüm Erez, 10 yaşındaki kızı Buğlem Erez ve kardeşi Menderes Erez ve Kartal Kaymakamı Abdullah Demir başta olmak üzere çok rakamda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve yurttaşlar katıldı.

Cenazede Ömür Erez'in annesi Gülsüm Erez dakikalarca kızının tabutu başında gözyaşı döktü.

TÜM KARELERÖmür hemşire son yolculuğuna uğurlandıÖmür hemşire son yolculuğuna uğurlandıHaberin Tüm Görselleri

KIZININ TABUTUNA DOKUNDU

Burada helallik alındıktan sonra da cenaze namazının kılınması için Hacı Ahmet Camii'ne götürüldü. Erez'in cenazesine Şehir Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Erez'in yakınları ve dostları katıldı. Cenazede anne Gülsüm Erez, 9 yaşındaki torunu ile beraber kızının tabutu başında dakikalarca gözyaşı döktü. Kızının tabutuna sarılarak gözyaşı döken anne Gülsüm Erez'e komşuları koluna girerek avuntu etti.

Gözyaşları içinde kılınan cenaze namazı sonrası Erez'in tabutu omuzlarda taşınarak cenaze vasıtasına götürüldü.

Hemşire Ömür Erez'in cansız vücudu defnedilmek üzere babasının da kabrinin bulunduğu Kocaeli Dilovası’na götürüldü.

Alakalı HaberÖmür Erezin katili Rahmi Uygun ile ilgili şok gerçek İfadesinde her şeyi anlattıÖmür Erez'in katili Rahmi Uygun ile alakalı şok reel! İfadesinde her şeyi anlattıHaberi görüntüle

 

KATİL ZANLISI TUTUKLANDI

Öte yandan hemşire Ömür Erez'i 33 öldüren Rahmi Uygun 39 savcılıkta ifade vermesinin ardından çıkarıldığı barış ceza egemenliğince "Planlayarak öldürme" suçuna hapsedildi.

'TAHLİYE OLDUKTAN SONRA ÖMÜR BANA SOĞUK DAVRANMAYA BAŞLADI'

Kuşkulu Rahmi Uygun savcılık ifadesinde Ömür Erez'le 2 sene evvel sosyal medyadan tanıştığını, 2021 senesinde hemşire Erez'e 187 bin lira parayı cezaevine girmeden evvel elden verdiğini iddia etti. Uygun "Kendisiyle evleneceğimi düşündüğüm için ben cezaevindeyken konut alması için kendisine bu parayı verdim. Bana bu paranın üzerine kendisi de bir ölçü para ilave ederek konut alacağını söyledi. 14 Eylül 2021 tarihinde cezaevinden tahliye oldum. Ben tahliye olduktan sonra Ömür bana soğuk davranmaya başladı" dedi.

Ömür Erez'in parasını tükettiğini ve geri ödemeyeceğini iddia eden kuşkulu Uygun, bu gidişatı konuşmak için Erez'in İstanbul'daki dükkanına geldiğini belirterek "Takribî yarım saat dükkanının kapısının önünde konuştuk. Sonra da 15 dakika sağlık ocağının içinde konuştuk. Kendisinden paramı vermesini istediğim" ifadelerini kullandı. 

HADİSE YERİNE GİTTİĞİMDE SİLAHIM KURŞUNLA DOLUYDU

Hadise günü Erez'den parasını tekerrür istediğini kaydolan kuşkulu Uygun ifadesini şu biçimde sürdürdü: "Kendisiyle konuşurken arka tarafımda bulunan birey elini beline götürünce panikledim. Havaya bir el ateş etmek istedim. Silah içerisinden kurşun yere düştü. Ardından Ömür'şan yanına gittim. Yere düşünce silahla kafasına 2-3 el ateş ettim. Ben buraya gittiğimde kendisini öldürme gayem yoktu. Hadiseler bir anda büyüdü. Panikleyerek kendisine ateş ettim. Hadise yerine gittiğimde silahım kurşunla doluydu ancak kullanmayı düşünmüyordum"

Uygun, öteki kuşkulu Musa T. ile vakadan dün tanıştığını, kendisine bir şey anlatmadığını iddia etti. Kuşkulu Uygun, "Ömür Erez'i silahla yaraladıktan sonra reelinde teslim olmayı düşünüyordum fakat hadise yeri kalabalık olunca panikledim ve oradan uzaklaştım" dedi. Kuşkulu Uygun, Musa T.'nin hadiseyi bilmediğini tekrarladı.