Van'da 36 kaçak göçmen yakalandı

Van'da 36 kaçak göçmen yakalandı

VAN'nın İpekyolu ilçesinde bir apartmanın üç değişik dairesinde yurda yasa dışı yollarla giren Afganistan tebaalı 36 firari muhacir tutuldu. Nezaretine alınan aynı ülke yurttaşı 2 şahıs, muhacir firariciliği

Şehir Emniyet Müdürlüğü Muhacir Firariciliği ile Çaba ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü takımları, dün İpekyolu ilçesinde bir apartmana operasyon tertip etti. Apartmanın üç değişik dairesinde 36 firari muhacir tutuldu. Aynı ülke yurttaşı 2 şahıs ise organizatör oldukları mazeretiyle nezaretine alındı.Vanda 36 kaçak göçmen yakalandı

Firari muhacirler, harekâtlarının ardından Şehir Göç Yöneti Müdürlüğü’ne bağlı Geri Yollama Merkezi’ne sevk edildi. 2 kuşkulu ise emniyetteki harekâtlarının ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları duruşmaca tutuklandı.

: İlginize Sürükleyebilir 4 Eylül'de başlayacak... Genelge yayımlandı: Yurt dışından gelişlerde yeni kurallarHerkes soluğu sağlık kurumunda alıyor: Krup'a dikkatEzber bozan netice: 2 kat daha fazla!

BİR AYDA 91 ŞAHSA MUHACİR KAÇAKÇILIĞINDAN HAREKÂT YAPILDI

Bu arada, son bir ayda 5'i Afganistan, 2'si İran tebaalı, toplam 91 organizatörün tutularak haklarında adli harekât yapıldığı belirtildi.