Van'da HDP önünde eylemdeki anneden yürek yakan sözler... 'Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar'

Van'da HDP önünde eylemdeki anneden yürek yakan sözler... 'Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar'

Van'da çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önündeki eylemlerini 20'nci haftada da sürdürdü. 2 hafta arayla yapılan eylemde toplanan ailelerin sesleri, HDP'liler tarafından

Van'da çocukları PKK'lı tarafından kaçırılan aileler, 20'nci haftada Cumhuriyet Caddesi'nde toplandı. Aileler, ellerinde Türk sancakları, çocuklarının resimleri ve üzerinde 'Dağları kurtlara, kuşlara vazgeçin', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Anneler nöbette', 'Artık yeter yakamızdan düşün', 'Çocuklarımız kimsenin piyonu olmayacak' yazılı dövizlerle yürüyüş yaptı. HDP Van binasına kadar slogan atarak, yürüyen aileler için polis de güvenlik tedbiri aldı. Bina önüne gelen aileler, "Kahrolsun PKK, işbirlikçi HDP" sloganları attı. Parti binası bahçesinde bir araya gelen HDP'liler de yüksek sesle müzik açarak eylemi yasaklamaya çalıştı. Müzik sesine tepki gösteren aileler "Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz" sloganı attı. Eyleme 10 sene evvel PKK tarafından kaçırılan kızı Şeyma için katılan Nazlı Sancar, HDP şehir binasına girmek istedi. Ancak kadın polisler izin vermedi. Asap krizi geçiren Sancar, yere düşerek fenalaştı. Kadın polisler, Sancar'a su vererek durgunlaştırmaya çalıştı.

Vanda HDP önünde eylemdeki anneden yürek yakan sözler... Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar

'KIZIM SAVCI OLACAKTI, HAYALLERİNİ ÇALDILAR'

Kızı Şeymanın henüz 13 yaşındayken HDP'liler tarafından kaçırılıp PKK'ya götürüldüğünü söyleyen Nazlı Sancar, "Ben 10 yıldır kızımın acısıyla yaşıyorum. Ama boynumu eğmiyorum. Bu 20'nci haftadır Van'da eylem yapıyoruz. Allah'ın izni, devletimizin gücüyle hepimiz kazanacağız.Biz evlatlarımızı söke söke onlardan alacağız. Biz evlatlarımızı HDP ve PKK için doğurmadık. Vatanımıza, devletimize hayırlı bir evlat olsun diye doğurduk. Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar. Kızımın elinde kalem alıp silah verdiler. Ben kızıma gelinlik giydirmek istiyordum. Kefen giydirmek istemiyordum. Kendi evlatlarını özel kolejlerde okutuyorlar, bizim gibi fukara fukarının çocuklarını götürüp dağlarda mağaralarda mermilerin önüne atıyorlar. Çocuklarımızı aç ve susuz vazgeçiyorlar. Alllah bizim hakkımızı vazgeçmesin. Biz yalnızca hakkımız olan evlatlarımızı istiyoruz. Doğurduğum Şeyma'yı istiyorum. Canımı, ciğerimi istiyorum. Şeyma kızım şayet beni dinliyorsan gel teslim ol. 10 yıldır senin peşindeyim. Her saniye, her saat benim usumdasın. Orası senin yerin değil, onların silahını at gel. Onlar alçaktırlar, bebek ve çocuk katilidirler" dedi.

Vanda HDP önünde eylemdeki anneden yürek yakan sözler... Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar

'OĞLUM ÜNİVERSİTEDE OKURKEN KAÇIRILDI'

7 sene evvel Balıkesir Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği kısmında okurken aldatılarak dağa kaçırılan oğlu Fatih için eyleme katılan Ekrem Arslan 75 ise, "Oğlum üniversetide okurken kaçırıldı. 7 yıldır haber alamıyorum. Ben oğlum için eyleme katıldım. Yanlış yerdesin oğlum gel teslim ol. Orası senin yerinn değill" dedi.

Oğlu Yetiş Mert için eyleme katılan Saliha Mert de, "Oğlum İstanbul'daydı. HDP yandaşları aldatarak PKK'ya götürdü. Oğlumu satarak götürmüşler, aldıkları parayı da yemişler. Benim oğlum aç mı, susuz mu öğrenmiyorum. Bu galibiyeti biz kazanacağız. Oğlum sen beni dinliyorsan gel teslim ol. Kardeşlerin seni istiyor. Gel devletine teslim ol. Katil olma, sen öyle bir çocuk değilsin" dedi.

Vanda HDP önünde eylemdeki anneden yürek yakan sözler... Kızım savcı olacaktı, hayallerini çaldılar