Vapurlar çalışıyor mu? Metrolar açık mı?

Vapurlar çalışıyor mu? Metrolar açık mı?

Vapurlar çalışıyor mu ve metrolar açık mı suali, kentte yaşayan binlerce şahsın incelediği mevzu olmaya başladı. Bütün kapanma sürecine girilmesi dolayısıyla pek çok şahsın merakla denetlediği…

Vapurlar ve metrolar, bütün kapanma sürecinde çalışmaya devam ediyor. Mevzuyla alakalı açıklama yapan İstanbul Megakent Belediyesi, vapurlar ve metroların çalışma süreci hakkında bilgi verdi. Peki, vapurlar çalışıyor mu? metrolar sarih mi? İşte, o mevzu hakkında ayrıntılı bilgiler

VAPURLAR ÇALIŞIYOR MU?

İstanbul Megakent Belediyesi Şehir Hatlarından yapılan açıklamada, "Kıymetli Yolcularımız, Covid-19 ile gayret kapsamında başlayan “bütün kapanma” vaktince tarifemizde, şu an için, rastgele bir farklılık olmayacaktır. 17 Mayıs’a kadar devam edecek bu süreci sıhhatli bir biçimde geçirmeniz dileğiyle." ifadelerine yer verildi. 

METROLAR SARİH Mİ?

İstanbul Megakent Belediyesi Metro İstanbul firması tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'dan 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar genel caddeye çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Kısıtlama vaktince sıhhat çalışanları ve lüzumlu vazifeleri sebebiyle çalışmak zorunda olan yurttaşlarımızın mağdur olmaması ismine 29 Nisan 2021 saat 19.00 itibari ile seferlerimizde alttaki biçimde tertip etme yapılmıştır.

Altta listelenen hatlarımızda 06.00-21.00 saatleri arasında 15 dakika aralıklar ile şirket yapılacak, 21.00 itibari ile seferlerimiz sona erecektir. Yapılan tertip etmeler şirketlerimiz tarafından günlük ve saat bazlı olarak takip edilerek gereksinim görülmesi halinde sefer sıklıklarında yeni tertip etmeler yapılacaktır.

Kısıtlama vaktince hizmet verecek hatlarımız:
M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
M1B Yenikapı-Kirazlı
M2 Yenikapı-Hacıosman
M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
M4 Kadıköy-Tavşantepe
M5 Üsküdar-Çekmeköy
M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
T1 Kabataş-Bağcılar
T4 Topkapı-Mescid-i Selam
T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı


Kısıtlama vaktince alttaki hatlarımız hizmet vermeyecektir. 17 Mayıs Pazartesi günü 06.00 itibari ile tüm hatlarımızda şirket başlayacaktır.
 M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,
F1 Taksim-Kabataş füniküler,
T3 Kadıköy-Moda tramvay,
TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,
TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda şirket yapılmayacaktır. Yurttaşlarımız kapalı hatlarımız ile aynı rotalar üzerinde hizmet veren İETT vasıtalarını kullanabilirler.