Veysel Eroğlu: İşte erken seçim olursa da yine bu şekilde kaybedecekler

Veysel Eroğlu: İşte erken seçim olursa da yine bu şekilde kaybedecekler

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesi belediye başkanlığı tercihlerine ait, "Muhalefet…

Eroğlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Güney beldesi belediye başkanlığı tercihlerini, resmi olmayan neticelere göre kazanan AK Parti adayı Erol Karabacak'ı tebrik etti.

Karabacak'ın artık Güney beldesindeki herkesin başkanı olduğunu dile getiren Eroğlu, "Burada demokratik ve şölen havasında tercih yapıldı. Dışardan gelen birkaç birey provokasyon yapmaya çalıştı ama güvenlik eforlarımız onu yasakladı. Şu anda herkes kucaklaşıyor. Tam belde ulusu burada ve muhtarlık tercihleri de yapıldı. Çok hoş bir bayram havası var. Biz de bundan sonra Erol Karabacak'ın 30 projesini bitirerek burayı çiçek gibi yapacağız." diye konuştu.

Eroğlu, Güney'deki tercihlerin AK Parti ve Cumhur İttifakı için de moral olduğunu vurguladı.

"Tam muhalefet partilerinin gözü buradaydı". diyen Eroğlu, "Çok rakamda muhalefet partisi burada aday gösterdi. Ama reylerine baktığımızda gülünç reyler. Ama biz onları da kucaklayacağız. Artık başkanımız, tam Güney milletinin başkanıdır. Herkesin belediye başkanıdır." dedi.

Eroğlu, bu tercihin Türkiye'ye bir ileti oluşturduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

"Muhalefet partilerinin aldığı reyler belirli. Muhalefet partileri erken tercih için uğraşıyorlar. Buradaki tercih de bir sınamaydı. İşte erken tercih olursa da yeniden bu biçimde kaybedecekler. Erken tercih filan yok. 2023'te gümbür gümbür tercih yapılacak. Halep oradaysa arşın burada."

Başkanlık tercihinin kazanan Erol Karabacak da tercihin, Güney beldesi ulusu için hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Kazananın Güney olduğunu ve tüm belde milletini kucaklayacaklarını kaydolan Karabacak, gece gündüz demeden yola devam edeceklerini dile getirdi.

"BİZE DÜŞEN DE NEYSE HER ZAMAN YANLARINDAYIZ"

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, "Tercihte en çok neşelendiğimiz taraf, gereksiz hadiselerin olmaması. Minik tefek vakalar olmuş rey kullanılırken ama en büyük keyfimiz, hadiselerin gelişmemesi. Küskünlüklerin çok fazla olmaması. Allahın İzniyle Güney ulusuna hayırlı olur. Güney ulusu, Erol beyi seçim etmiş, yükü ağır, rabbim destekçisi olsun. Bize düşen de neyse her zaman yanlarındayız." diye konuştu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de uzun bir çalışma neticesinde hoş bir neticeyle Erol Karabacak'ı belediye başkanı seçtiklerini belirtti.

Özellikle Güney ulusuna teşekkür eden Yurdunuseven, "Bizleri, Afyonkarahisar'ı ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın suratını ak ettiler. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz." dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Şehir Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, şimdiden sonra da gönül belediyeciliğini ve hizmet belediyeciliği anlamında birlik beraberlik içerisinde el ele çalışacaklarını vurguladı.

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Veysel Eroğlu'nun telefonuna yaptığı aramada Erol Karabacak ile konuşarak, kendisini tercih zaferinden dolayı tebrik etti.