Vicdan azabına dayanamayıp korkunç olayı itiraf etmişti! Her satırı dehşet... Yeni gelişme

Vicdan azabına dayanamayıp korkunç olayı itiraf etmişti! Her satırı dehşet... Yeni gelişme

Ankara'da 2013 senesinde toprağa defineli cansız vücudu bulunan ve bıçaklanarak can verdiği tespit edilen Halime Akça'nın 25, ailesinin rızası dışında başka bir erkekle yaşadığı için öldürüldüğü…

Ankara'nın Elmadağ ilçesine bağlı Taburlar köyünde, 2013 senesinde hayvanlarını yayıldıran çoban, toprağa defineli kadın cesedi buldu. 8 yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü tespit etilen kadının cenazesi, kimliği tanımlanamayınca kimsesizler kabirliğine gömüldü. Cinayetten 7 sene sonra 'vicdan azabından katlanamıyorum' diyerek ortaya çıkan 'Elma' kod isimli saklı şahit, "Halime Akça, 2012 senesinde aile meclisinin verdiği karar yönünde abileri Abdulşükür ve Abdulmelik ile halasının oğulları Burhan ve Kasım Akça tarafından bıçaklanarak öldürdü" diye karakola giderek ifade verdi.

Bunun üzerine, Halime Akça'nın babası Abdulrezzak, abiyi Abdülmelik ve halasının oğulları Burhan ve Kasım Akça nezaretine alındı. Cinayetten sonra kayıplara karışan ve hakkında tutma kararı çıkarılan abi Abdulşükür Akça'nın, Hatay'dan Ankara'ya motosikletiyle geldiği ve konutu terk ederek ailesinin rızası dışında bir erkekle yaşayan kardeşi Halime'yi ormanlık alana götürerek öldürdüğü tanımlandı. Abdulşükür Akça'nın, cinayetten 1 sene sonra da Suriye'ye geçip DEAŞ'a katıldığı öne sürüldü.

4 SANIĞA SALIVERİLME, ABİNİN DOSYASI AYRILDI

Halime Akça'nın babası Abdulrezzak, abileri Abdülmelik, Abdulşükür, halasının oğulları Burhan ve Kasım Akça hakkında, 'Yakın akrabayı töre saikiyle planlayarak, canavarca hisle, işkence sürükleterek öldürme' kabahatinden dava açıldı. 4 tutuklu maznun, dava sürecinde adli hakimiyet kararları uygulanarak hür vazgeçildi. Ankara 7'nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz maznunlar Abdulrezzak Akça, Abdulmelik Akça, Kasım Akça, Burhan Akça ve avukatları hazır bulundu. Savcı temele ait mütalaasında, Abdulşükür Akça'nın dosyasının tefrik edilerek, değişik maznunlara salıverilme kararı verilmesini arz etti.

Mütalaaya karşı korunmalarını yapan maznunların tamamı masum olduklarını belirterek, beraatlarını arz etti. Maznunların son laflarının ardından kararını açıklayan duruşma, savcının mütalaası yönünde, masum olduklarına kanı getirdiği 4 maznunun beraatına karar verdi. Duruşma Suriye'de olduğu tespit edilen kaçak kuşkulu Abdulşükür Akça'nın dosyasını ise ayırdı.