Vicdansızlar! Hematoloji hastalarının ilaçlarını vermeyip satmışlar

Vicdansızlar! Hematoloji hastalarının ilaçlarını vermeyip satmışlar

Adana’da Şehir Emniyet Müdürlüğü Firaricilik ve Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Ofis Amirliği takımları, Adana Şehir Sağlık Kurumu Hematoloji Kısmı’nde uyuyan hastalara istenen

Yüksek maliyetli ilaçlarla alakalı teknik ve fiziki takip başlatan takımlar, 689 kutu ilacın yasadışı satıldığını tespit etti. Bu ilaçların serviste uyuyan hastalara verilmediği tanımlandı. Ağın, hemşire ve Karaisalı Mülk Müdürlüğü’nde misyonlu bir memurun sahte imzasıyla çıkartılan vergi levhası ile bankalardan kredi sürüklediği, mevzubahisi ilaçları yasadışı satın alarak, kamuyu 2 milyon 56 bin TL hasara uğrattığı tespit edildi.

10 ADRESE BASKIN

Olayla alakalı aralarında hemşirelerin de olduğu 10 kuşkuluyu tanımlayan takımlar, dün sabah saatlerinde harekete geçerek harekât tertip etti. 10 adrese yapılan eşzamanlı baskınlarda 7 kuşkulu nezaretine alındı. Kuşkuluların adreslerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız silah, 12 adet dolu bono, çok rakamda boş bono, 55 adet değişik şahıslara ait kredi kartı, 1 adet POS makineyi, alacak anekdotlarının bulunduğu 15 adet casusta, 6 adet vergi levhası, 2 adet başkasına ait kimlik fotokobisi, 2 adet tapu tahvili, 2 adet noter vekaletnamesi ve 19 adet satış kontratı ele geçirildi. Sağlık hakimiyetinden geçirilen kuşkulular, sorgu için Emniyet’e götürüldü. Kaçak 3 kuşkulunun tutulması için de çalışmalar sürüyor.