Virüsü yendik diyerek açıkladılar: Tüm önlemler kaldırıldı!

Virüsü yendik diyerek açıkladılar: Tüm önlemler kaldırıldı!

Danimarka Milli Sağlık Heyeti, ülkedeki yeni tip koronavirüs salgınının tamamen hakimiyet altına alındığını ve bu sebeple tam ihtiyatların kaldırıldığını açıkladı. Ülkede bundan böyle sosyal hayat daha

Danimarka Milli Sağlık Heyeti flaş bir kararla ülkedeki yeni tip koronavirüs salgınının tamamen hakimiyet altına alındığını ve bu sebeple tam ihtiyatların kaldırıldığını açıkladı.

Kurul'dan yapılan açıklamada, Danimarka'da 11 Mart 2020'de başlayan sert Kovid-19 kısıtlamalarının, bugünden itibaren tamamen kaldırıldığı belirtildi.

Açıklamada, ülke genelinde rekor bir aşılama seviyesine erişildiği ve Kovid-19 salgınının tamamen hakimiyet altına alındığı vurgulandı.

Ayrıca açıklamada, beynelmilel kaidelerin geçerli olduğu havalimanları ve uçaklarda maske takma gerekliliği ve PCR testi gibi kaidelerin yürürlükte olacağı ifade edildi.

Rigshospitalet Sağlık Kurumu Bulaşıcı Hastalıkları Başhekimi Jens Lundgren, devlet televizyonu DR'ya yaptığı açıklamada, Danimarka'nın salgına karşı başarısını başlangıçta sert temkinler daha sonrada yüksek aşılama oranına erişmesiyle kazandığını söyledi.

Virüsü yendik diyerek açıkladılar: Tüm önlemler kaldırıldı

Ülkede aşılma oranın yüzde 83'e çıktığını kaydolan Lundgren, güz ve kış aylarında salgının hakimiyetten çıkması gidişatında kısıtlamaların tekerrür geri getirilebileceğini andırdırdı.

Milli Sağlık Müessesesinin açıkladığı sayılara göre, Danimarka'da Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin rakamı 2 bin 604'e çıktı. Ülkede olay rakamı da 350 bin 996'ya yükseldi.

Daha evvel de Belçika devam eden olaylara karşın aşılama oranının giderek yükseldiğini söyleyerek önlemleri büyük miktarda hafifletmişti.

Virüsü yendik diyerek açıkladılar: Tüm önlemler kaldırıldı

Aşılamanın azami olduğu ülke olan İsrail de nisan ayında kısıtlamaları büyük miktarda kaldırmış ancak giderek dağılan Delta varyantı suratından olay çoğalışı geri gelince ihtiyatlara geri dönmüştü.

: İlginize Sürükleyebilir 'Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun, kimlerle yürüyorsun?' Arkadaşını böyle uğurladı... Putin'in en acı vedası!‘Fahiş maliyetlerin önüne geçeceğiz…' Erdoğan: Rekor üstüne rekor kırıyoruz