Vitor Pereira Fenerbahçe'yle FIFA'lık mı oldu? Resmi açıklama geldi...

Vitor Pereira Fenerbahçe'yle FIFA'lık mı oldu? Resmi açıklama geldi...

Fenerbahçe'nin karşılıklı uyuşarak yollarını ayırdığı Vitor Pereira'nın tazminatı sebebiyle uyuşma sağlayamayınca sarı-lacivertlileri FIFA'ya şikayet ettiği öne sürülmüştü. Sarı-lacivertli kulüp, bu

Fenerbahçe'nin, sezon başında 'Yarım kalan öyküyü bitirmek' için misyona getirdiği teknik direktör Vitor Pereira ile yollar, daha sezonun ilk yarısı bitmeden ufalamıştı.

Pereira, sevk edilmeden evvel Başkan Ali Koç, "Öğretmenimizin kontratında tazminat maddesi yok" demişti. Ancak karşılıklı anlaşılarak yolların ufaladığı söylense de Pereira'nın Fenerbahçe'yi FIFA'ya şikayet ettiği iddia edilmişti. Sarı-lacivertli kulüpten mevzuyla alakalı açıklama geldi.

Gözden KaçmasınAcun Ilıcalıya İngilterede coşkulu karşılama Hull City tribünlerinde...Acun Ilıcalı'ya İngiltere'de heyecanlı karşılama! Hull City tribünlerinde...Haberi görüntüle

Fenerbahçe idareyicisi Can Gebetaş, Pereira'yla FIFA'lık olduklarına müteveccih çıkan haberleri reddetti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Gebetaş, "Her gün ‘sosyal medyada dağılsın’ amacıyla servis edilen haber yaklaşımına bir misal; Fenerbahçe Vitor Pereira ile FIFA’lık oldu. Netlikle böyle bir şey yok!" ifadelerini kullandı.

PARASININ TAMAMINI İSTEDİĞİ İDDİA EDİLDİ

Fenerbahçe idaresinin, 2 seneliğine toplamda 4 milyon Euro'ya uyuştuğu ve yollamadan evvel 1.5 milyon Euro'sunu ödediği Portekizli öğretmene, "1.5 milyon Euro daha verelim" dediği öne sürülmüştü. Ancak Pereira'nın, "Kalan 2.5 milyon Euro'nun tamamını isterim" yanıtını verdikten sonra tarafların uyuşamadığı ve mevzunun FIFA'ya taşındığı belirtilmişti.