Yağmur Tayhan cinayetinde yeni gelişme! Babası açıkladı: Bir gün önce katilinin elini öpmüş

Yağmur Tayhan cinayetinde yeni gelişme! Babası açıkladı: Bir gün önce katilinin elini öpmüş

Aydın'ın Didim ilçesinde yakınlarının düğününden dönüşte ailesine bir yere uğrayacağını söyleyip yanlarından ufalayan ve 27 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulunan lise talebesi Yağmur Tayhan'ın 16

Didim'de lokmacılık yapan Mehmet Tayhan, 25 Temmuz'da, eşi Ayşe ve 2 kızıyla yakınlarının Cumhuriyet Mahallesi'ndeki düğününe gitti. Barbaros Hayrettin Paşa Anadolu Lisesi 11'inci sınıf talebesi Yağmur Tayhan, aynı gün saat 14.00 sıralarında, konuta dönerken, bir yere uğrayacağını söyleyip ailesinden dağıldı. Uzun müddet konuta dönmeyen, telefonlarına da yanıt vermeyen Yağmur'u ailesi, merak edip gideceği yerlere baktı, ancak kızlarına erişemedi. Ailenin müracaat etiş üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğü, Yağmur Tayhan'ın bulunması için çalışma başlattı. 27 Temmuz günü saat 07.30 sıralarında devriye misyonu yapan polis ekiplerince, Cumhuriyet Mahallesi'ndeki boş arazide Yağmur Tayhan'ın cansız vücudu bulundu. Konutlarına bir km, babasının lokmacı iş yerine ise 70 metre mesafedeki arazide cesedi bulunan Tayhan'ın bedeninde 27 bıçak darbesi olduğu tanımlandı.

KAN İZLERİ KUŞKULUYU YAKALATTI

Polis, Yağmur Tayhan'ın cesedinin bulunduğu yerde yapılan tahlilde, hemen yan taraftaki Nizam Cansızlar'a ait iki katlı evin bahçesinde kan izleri tespit etti. Kan izlerini takip eden polis, evin içine doğru gittiğini tanımladı. Zile basmalarına karşın kapıyı açan olmayınca polis çilingir çağırdı. Konuta giren polis, arınılmaya çalışılan merdivenlerde de kan izleri olduğu ve izlerin evin teras katına kadar gittiğini tespit etti. Konuttaki çamaşır aygıtında da Tayhan'ın bedenindeki kanların arınılmasında kullanıldığı tanımlanan çarşaf bulundu.

Yağmur Tayhan cinayetinde yeni gelişme Babası açıkladı: Bir gün önce katilinin elini öpmüş

Polis, cinayetin evin terasında işlendikten sonra cesedin dışarı taşınıp, bahçe duvarının yanındaki araziye atıldığını tanımladı. Polis, eşi Almanya'da yaşadığı bilinen 1 çocuk babası Nizam Cansızlar'ın telefon sinyalinden evine bir km mesafedeki Didim Belediye Parkı'nda olduğunu tespit etti. Polis, Cansızlar'ı burada yatarken tuttu. Cansızlar, polisteki operasyonlarının ardından sevk edildiği adliyede hapsedildi.

'KIZIMI VE BİZİ KERELERCE EVİNE DAVET EDİYORDU AMA GİTMEDİK'

Yağmur'un annesi Ayşe Tayhan, yaşananları yeisle şöyle anlattı:

"Lokma dükkanımız var. Nizam Cansızlar, buraya alıcı olarak gelip gidiyordu. Kendisiyle bu vesileyle tanıştık. Dükkanın karşısındaki konutta eşiyle yaşıyordu. Kızım Yağmur, 5 yabancı dil öğreniyordu. Almancayı da çok beğeniyordu. Mektepte yabancı dil olarak Almancayı seçti. Cansızlar, dükkanımıza geldiğinde kızıma Alman eşinin kitaplarından vereceğini söylüyordu. Kızımı ve bizi her keresinde evine davet ediyordu. Kızıma 'Eşimle konuşursan yabancı dilini geliştirirsin' diye çok ısrar ediyordu. Kızımı da yollamadık, biz de hiç gitmedik. Hiç şüphelenmedik zira Yağmur'a amca gibi yanaşıyor bize de aralıksız 'Kardeşim' diyordu. Kızımı 2 gün kayıp olarak aradık ve sağ olarak gelmesini bekledik ama ölü bulunması bizim için ayrı bir şoktu. Ancak bu bireyin yapması bize daha çok şok tesiri yarattı. O can vermediği sürece alacağı hiçbir ceza beni hafifletmeyecek. Can Vermediği sürece benim içim rahat etmeyecek. Daha fazla acı sürükleyerek can vermesini bekliyorum. Mektepler açılıyor. Dostları mekteplerini ve dostlarını paylaşıyor. Herkes şu mektebi, bu mektebi kazandı diyerek seviniyor. Benim içim ise hep buruk kalıyor. Yağmur, 16 yaşındaydı. Ona göz bebeğimiz gibi baktık, geliştirdik. Konuşmaları, sözleri usumuza geldikçe onsuzluğun acısı vicdanımıza daha çok oturuyor. Vakanın yaşandığı yerde artık yapamayacağımızı düşünerek dükkanını başka bir semte taşıdık" dedi.

Yağmur Tayhan cinayetinde yeni gelişme Babası açıkladı: Bir gün önce katilinin elini öpmüş

'YERİNİZ VARSA SİZİ YATAYIM'

Tayhan, "Katil, kızım kaçırılmadan dün yanımıza geldi. Annesinin eşiyle uyuşamadığını söyledi. Bu sebeple eşi konuttayken annesinin gelmediğini, eşi yurt dışına çıktığında gelmeyi seçim ettiğini anlattı. Annesiyle kardeşinin olduğu zamanlarda evinde yatamadığını ve rahatsız olduğunu belirtip, 'Bir yeriniz varsa sizi yatayım' dedi. Kabul etmedik. Aralıksız konutta birisinin olduğu ve rahatsız olduğu izlenimi veriyordu. Bir gün sonra da gündüz kızımı alıyor. 'Biz düğünden dönüyorduk' deyince, herkes gece sanıyor. Gece değil gündüzdü. Kızımın o bireyin sevgilisi olduğu söylendi. Benim kızım 53 yaşındaki bir adamla asla sevgili olacak bir kız değil. Mini etek giydiği için tenkit etenler oluyor. Gündüz dükkanın önünden geçemeyecekse, yolda yürüyemeyecekse o zaman adalet neden var? Biz o zaman caddeye çıkmayalım ve çocuklarımızı da caddeye çıkarmayalım" diye konuştu.

BAYRAMDA ELİNİ ÖPTÜRMÜŞ

Baba Mehmet Tayhan ise, "Takribî bir seneden beri bu bireyi tanıyoruz. Konutu dükkanımıza komşuydu. Bu sebeple haftada bir gün de olsa görüşüyorduk. Çok fazla samimiyetimiz yoktu. Çay, kahve kapsa giderdi. Çocuklar da ona 'amca' veya 'dayı' diyorlardı. Kızım kaçırılmadan dün Kurban Bayramı diye, 'amca' deyip, elini öpmüştü. Güya 'hediye aldım' diyordu. Daha sonra da alttaki dükkanlardan kutu bandı almış. Vakayı planlayarak yapmış. Ondan böyle bir şey beklemiyorduk. Kızımın cesedi bulunduktan sonra emniyete, vaka yerine konutu yakın diye belki görmüş ve dinlemiştir diye onun adını verdik ama katili o çıktı. Kendisine en ağır cezanın verilmesini istiyoruz" diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir 20 bin hoca atandı... Erdoğan'dan surat surata eğitimle alakalı net ileti!Dünya diken üstünde... Flaş aşı iddiası! Ve en yetkili ad konuştuBu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?