Yakalandığı hastalıkla hayatı kâbusa döndü! 2 yıl sonra ilk kez su içti

Yakalandığı hastalıkla hayatı kâbusa döndü! 2 yıl sonra ilk kez su içti

Ukraynalı Anastasiia Androshchuk 19, polikistik böbrek hastalığı sebebiyle iki böbreğini de kaybederek diyalize girdi. Anastasiia, Antalya’da annesi Alla Androshchuk'tan 46 nakledilen böbrekle yine hayata

Ukrayna’da polikistik böbrek hastalığı sebebiyle çocukluğundan bu yana günleri hastanede geçen Anastasiia Androshchuk, Antalya’da sıhhatine kavuştu. Senelerdir rehabilitasyon gören ancak 2019 senesinde hastalığına bağlı böbrek yetmezliği büyüyünce her 2 böbreğinin alınmasıyla diyalize başlanan genç kız, MedicalPark Antalya Hastane Kompleksi Uzuv Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş’ın hakikatleştirdiği operasyonda, annesinin böbreğiyle yaşama yine tutundu. Sıhhatine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söylerken gözyaşlarını duramayan Anastasiia, en çok doyasıya su içmeyi özlediğini belirtti. Prof. Dr. Alper Demirbaş ve takımına minnettar olduğunu belirten Anastasiia, yaşama yine döndüğünü kaydoldu.

Çok ufak yaşlardan itibaren hastalandığını ve yaşamının hastanelerde geçtiğini belirten Anastasiia Androshchuk, kendisini sıhhatine kavuşturan hekimlerine ve annesine teşekkür ederken ağladı. Yaşama yine döndüğü için hekimlerine teşekkür eden genç kız, annesine de teşekkür etti. Antalya’nın çok sıcak olması sebebiyle su içebilmenin kendisi için çok özel olduğunu da dile getiren Anastasiia, böbrek nakli operasyonundan sonra artık doyasıya su içtiği için çok mutlu olduğunu söyledi. 

Yakalandığı hastalıkla hayatı kâbusa döndü 2 yıl sonra ilk kez su içti

'ÇOCUKLUKTAN İTİBAREN GÜNLERİMİZ HASTANELERDE GEÇTİ'

2 çocuğu olduğunu belirten anne Alla Androshchuk da Anastasiia’nın öyküsünü anlatırken gözyaşlarını yakalayamadı. Polikistik böbrek hastalığı sebebiyle senelerce rehabilitasyon gören kızının böbrek yetmezliği büyüyünce böbreklerinin alındığını ve diyalize girmeye başladığını söyleyen anne Androshchuk, bunun kendisini çok üzdüğünü kaydoldu. Araştırmaları sonucu Antalya’da MedicalPark Antalya Hastane Kompleksi Uzuv Nakli Merkezi’ne müracaat ettiklerini anlatan Alla Androshchuk, yapılan muayenelerde böbreğinin geçimli olduğu tanımlanınca hiç düşünmeden kızına böbreğini verdiğini belirtti. “Her anne benim yaptığımı yapardı" diyen Alla Androshchuk, kızını yine hayata bağlayan hekimlerine teşekkür etti. Androshchuk, “Şayet hekimlerimiz olmasaydı biz ne yapacağımızı bilemezdik. Prof. Dr. Alper Demirbaş’a ve takımına minnettarız" dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Türkiye 'Mu varyantı' görüldü mü? Yeni yarıyılda kısıtlama olacak mı? Bakan Koca açıkladıWhatsapp yazışmaları... Sahte aşı kartları... Kayıp ilaçlar... 3 hemşire hapsedildi!Konut sahipleri duruşmaya koştu! 5 ve 10 seneyi dolan kiracılar dikkat...

Operasyonu hakikatleştiren Prof. Dr. Alper Demirbaş ise Anastasiia Androshchuk’un operasyonunun çok zaferli geçtiğini belirterek, “Operasyon meselesiz geçti. Kendisi şu anda gayet iyi" dedi.

Genç kızın en çok istediği şeyin su içmek olduğunu da vurgulayan Demirbaş, “Bu sıcak havada artık istediği kadar su içebiliyor. Böbrek işlevleri gayet yerinde. Annenin sağlığı da gayet iyi. Bir müddet daha takip ettikten sonra ülkelerine göndereceğiz" diye konuştu.