Yangında çeyizi yanan genç kız, nikahına gelinliksiz katıldı

Yangında çeyizi yanan genç kız, nikahına gelinliksiz katıldı

Tokat'ta dün gece müstakil 2 konutun kullanılamaz hale geldiği yangında düğün hazırlığı yapan Leyle Mert'in çeyizi de hasar gördü. Gelinliği de yanan Leyla Mert, bugün yapılan nikahına günlük…

Kemer Mahallesi'nde dün saat 23.30 sıralarında Mehmet Mert'in kızı Leyla Mert'in 3 gün sonra yapılacak düğünü için yakınlarının bir araya geldiği sırada bitişikteki kardeşi Hüseyin Mert'e ait tek katlı müstakil konutta yangın çıktı. Kısa zamanda gelişen alevler, Mehmet Mert'e ait müstakil konuta da atladı. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye takımları yangına müdahale etti. Takribî 1 saatlik çalışmanın ardından yangın söndürüldü. Yangında, cuma günü düğünü olacak olan Leyla Mert’in çeyizi de yandı. Konut sahipleri gün içerisinde münakaşa ettikleri ve kendilerinden davacı olan yeğenleri R.M.'nin yangını çıkarmış olabileceğini öne sürdü. İddia üzerine R.M. bugün polis tarafından nezaretine alındı

NİKAHINDA GELİNLİĞİNİ GİYEMEDİ

Cuma günü baba evinden parçalayacak olan Leyla Mert, bugün yapılan nikah merasimine, yangında gelinliği yandığı için gelinliksiz katıldı. Murat Rey ile Belediye Nikah Salonunda nikahları kıyılan Leyla Mert, "Çeyizim kullanılamaz hale geldi, çok üzüldüm. Gelinliğimi giyemedim" dedi.

Damat Murat Rey ise, "Buruk bir mutluluk var içimizde, allahın izniyle daha hoş günlerimiz olacak. Bugünü atlatacağız hep birlikte. Gelinlik giyemedi, mukadderat böyleymiş. Birileri bunu layık gördü, biz de yaşayacağız. Gelinliği zarar gördü azıcık yandığından dolayı giyemedi" diye konuştu.

Yangında çeyizi yanan genç kız, nikahına gelinliksiz katıldı

YAPAN MUHAKKAK, KUNDAKLAMA VAR

Vakadan dolayı trajik olduklarını belirten Mehmet Mert, "Kızımın çeyizi buradaydı. Hepsi telef oldu. Bugün mutlu günümüzdü. Bugün kızımın nikah günü vardı. Dün akşam konutumuz yandı, mağduruz. Gelinliği de yandı. Nikah kıyafetini de giyemedi. Tabi güç gidişattayız. Şu anda söyleyecek bir şeyim yok. Yapan muhakkak, kundaklama var. Davacı olduk, gereken adli harekâtlar yapılıyor. Konutun durulacak hali yok. Tabi insanların destekçi olmasını bekliyoruz. Kızım yuva kuruyor, biz de gerekeni yapacaktık. Her şeyimiz boş oldu gitti. Kızıma annesinin, benim yaptığımız armağanlar vardı. Hepsi telef oldu. Kullanamaz da giyemez de küçük tefek altınları vardı. Kimileri kolunda takılı, kimileri de kayboldu" ifadelerini kullandı.

Yangında çeyizi yanan genç kız, nikahına gelinliksiz katıldı