Yangından son anda kurtulan Tuğba Özay, o geceyi anlattı

Yangından son anda kurtulan Tuğba Özay, o geceyi anlattı

Ünlü sanatçılar Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur’un hafif biçimde dumandan etkilendiği yangında son anda otel değiştirerek kurtulan ünlü manken Tuğba Özay, o geceyi anlattı.

Ünlü manken Tuğba Özay ile sanatçılar Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur’un Şanlıurfa’da düğüne katıldıkları bir otelde, dün gece makbuzda unutulan bir saç düzleştirme aygıtının alev alması neticeyi yangın çıktı. Sanatçılar Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur, dumandan hafif biçimde etkilenirken, ünlü manken Tuğba Özay ise son anda kalacağı oteli değiştirerek yangından kurtulmayı muvaffak oldu.

Sosyal medya hesabından paylaştı
Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Özay, o geceyi anlattı. Düğünden hemen sonra birliktesiki sanatçılarla video paylaşıp muhteşem bir gece yaşadıklarını söyleyen Özay, daha sonra ise yangından ve yanan odasından bir video paylaşarak o geceyi anlattı. Kendisi ve asistanının kaldığı odada yangın çıktığını ve yangından çok kısa zaman evvel odayı boşaltıp otel değiştirdiği için yangından kurtulduğunu söyleyen Özay, “Herkese iyi geceler. Şu anda Urfa’dayız. Harran Otel'de programımız vardı, sanatçı dostlarımızla düğündeydik. Fakat Allah gerçekten bize gözetti zira benim ve asistanımın kalacağı yan yana iki odada yangın çıkıyor ve ben son dakikada otel değiştiriyorum. İnanılır gibi değil. Azıcık sonra size odanın videosunu atacağım. Bu yangınlarla imtihanımız nedir öğrenmiyorum ama gerçekten Allah korudu. İstanbul’dan çok telefon geldi. Bir Hayli yer son dakika haberi olarak girmiş. Merak etmeyin, biz iyiyiz. Arayan soran arkadaşlarımıza, ileti atan dostlarımıza çok teşekkürler. Bu arada Urfa’daki tüm emniyet ve itfaiye teşkilatları gerçekten büyük özveride bulundular. Hepsine teşekkür ediyoruz. Harran Otel de aynı biçimde, herkes çok drama. Başka Bir Deyişle 115 ve 116 numaralı iki oda ben ve asistanımın kalacağı odaydı. Şayet o dumanda, o odada kalsaydım muhtemelen şu anda sizinle konuşamıyor olurdum” dedi.
Yangın, dün gece saat 23.30 sıralarında Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Semti, Atatürk Bulvarı üzerindeki 4 yıldızlı bir otelde yaşandı. Ünlü manken Tuğba Özay, sanatçılar Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur’un da katıldığı bir düğün sırasında otelin ikinci katındaki boş bir odada yangın çıktı. Yangın sebebiyle bölgeye çok rakamda ambulans ile itfaiye takımı sevk edildi. Hadise yerine giden itfaiye takımları yangına müdahale ederken, dumandan etkilenenler ise sağlık araçlarıyla Şanlıurfa’daki muhtelif sağlık kurumulara kaldırılarak rehabilitasyon altına alındı.

Yangından son anda kurtulan Tuğba Özay, o geceyi anlattı

Ünlü manken Tuğba Özay dumandan etkilenmezken; sanatçılar Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur’un dumandan etkilendikleri belirtildi. Dumandan etkilenen 12 şahıs ambulansla sağlık kurumuna kaldırılırken, 11 şahsa ise hadise yerinde müdahale edildi.
Öte yandan, yangının makbuzda unutulan saç düzleştirme aygıtının alev almasıyla çıktığı tanımlandı.