Yanlış kişiye gönderilen mesaj hayatlarını mahvetti

Yanlış kişiye gönderilen mesaj hayatlarını mahvetti

Erzurum’da sosyal medya üzerinden yanlışlıkla komşularına ileti atan çift, iddiaya göre çok rakamda birey tarafından darp edilerek konuttan atıldı. Çift, 4 çocuğuyla kaymakamlık tarafından bir otele

Vaka, geçen hafta Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Yunus Emre Semti’nde alana geldi. Nurten D. sosyal medya üzerinden katıldığı dost grubundan cinsel içerikli resim iletiyi aldı. Nurten D., resmi şikayet için grup idareyicisine atmak yerine yanlışlıkla komşularına gönderdi. İddiaya göre, komşuları iletiyi görür görmez 15-20 birey ile Nurten ve Ümit D. çiftinin yaşadığı konutu basarak çifti darp etti. Ümit D. gidişatı polis ekiplerine bildirmesi üzerine polis ekipleri çifti karakola götürdü. Karakolda alınan ifadelerden sonra çift ve 4 çocuğu Palandöken Kaymakamlığı tarafından Erzurum’daki bir otele yerleştirildi. Can güvenlikleri olmadığı için konutlarına dönemeyen çift, yetkililerden dayanak istiyor.

Yanlış kişiye gönderilen mesaj hayatlarını mahvetti

"15-20 BİREY KONUTA BASKIN YAPTI, KAPILARIN KİLİTLERİ KIRILDI"

Yanlış iletinin yaşamlarını kararttığını ifade eden Nurten D., “7 gün evvel oldu vaka. Eşimin astım kronik hastalığı var konutta uyuyordu. Facebooktan bana ileti geldi. Ben kardeşim dediğim insana atacaktım ama yanlışlıkla başkasına gitti resim. Konuta gelip bizi darp ettiler. Resim yanlış oldu, hakikat olsaydı ben her şeyi arkamda vazgeçip" terk ederdim. Yanlışlıkla karşı komşumuza göndermişim. Konutumuza geldiler, açıklamasını yaparken benim suratıma vurdu. Karakola gittik, konuta geçtik sonra tekerrürden konutu bastılar. 2 gün kapıda kaldık, sağlık kurumularda yattık sonra polise sığındık. Konut sahibimizde konuta gelmeyin diyor. Ne yapacağız öğrenmiyorum, elimdeki tam deliller savcılıkta. 15-20 birey konuta baskın yaptı, kapıların kilitleri kırıldı. Çocuklarımda konuttaydı, büyük kızıma dahi vurdular” dedi.

"FOBİMİZDEN KONUTA GİDEMİYORUZ"

Konutta uyuduğu sırada baskına uğradıklarını belirten Ümit D., “Ben konutta uyuyordum. Astım hastasıyım sağlık kurumundan yeni çıkmıştım. Bu bireyler eşimi dışarıya çağırdılar beni çağırmasını söylediler. Eşime vurmaya başladılar bende eşime neden vuruyorsunuz dedim. Göğsüme tekme attılar merdivenlerden alt düştüm. Kapıyı kilitledim, çocuklarım vahime polisi aradım. Karakolda bildim gidişatı, 1 gün gözaltıya aldılar. Konutumuza gidemiyoruz, otele yerleştirdiler bizi. Karşı tarafın tehdidi devam ediyor. Fobimizden konutumuza gidemiyoruz” biçiminde konuştu.