Yarış pistinde 20 cesur yürek

Yarış pistinde 20 cesur yürek

Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Yamaha Motor Türkiye’nin İzmir’de ilkini tertip ettiği Yamaha R25 Kadınlar Kupası’nda, bir hayliyi ilk defa piste çıkan 20 cesur kadın yarıştı. Kupayı, beynelmilel…

Yarış çabasını tecrübelemek isteyen kadın motosiklet sürücüleri için, Türkiye Pist Şampiyonası’nın 1. Ayak Yarışları içerisinde tertip edilen Yamaha R25 Kadınlar Kupası 29-30 Mayıs tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde yapıldı. Yarış için bir hayliyi ilk defa piste çıkan 20 kadın motosikletçi müracaat yaptı. Kadın yarışçılara ilk olarak motosikletler tanıtıldı, pistle alakalı bilgiler verildi. Sınama turları yapılırken kadın yarışçılardan her biri çok coşkulu, sürüş eğitmenleri ise dikkatliydi.

Yarış pistinde 20 cesur yürek

TMF Ulusal Ekipler Kaptanı ve Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, kadınların pistteki gayretlerini dikkatle izledi, zaman zaman sürüş teknikleriyle alakalı bilgiler verdi. Sınama ve sıralama turları ile şampiyona yarışları, koronavirüs temkinleri sebebiyle seyircisiz olarak yapıldı. İki gün süren yarışların galibi cesaret, birincisi ise Türkiye’yi bu yıl İtalya’da tertip edilen Avrupa Kadınlar Kupası’nda da temsil eden İlayda Yağmur Yılmaz oldu. Müsabakada ikinciliği Melisa Erçelik, üçüncülüğü ise Pınar Altuğ Tüfekçioğlu aldı.

Yarış pistinde 20 cesur yürek