Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz!

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz!

O şimdi Türkiye'nin en sevilen oyuncularından...

KARDEŞİMLE DANS EDİYORUZ!

Usta oyuncu Melek Baykal gençlik senelerine ait bir resmini sosyal medya hesabından paylaştı.

Ekranların sevilen oyuncusu Melek Baykal geçmişi yad etti. Kardeşi Samim Baykal ile dans ettiği anın resmini Instagram hesabından paylaşan Baykal altına, 'Yaş 19 sanırım… Kardeşim Samim'le dans ediyoruz' anekdotunu yazdı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Ünlü oyuncunun paylaşımı kısa sürede binlerce alkış alırken 'Hiç değişmemişsiniz Melek Hanım' yorumları da yapıldı.

BİR ZAMANLAR MAGAZİN DÜNYASI

Bugünün magazin ünlülerinin geçmişte nasıl göründüğünü öğreniyor musunuz. Peki ya daha onlar ortada yokken magazin sayfalarına kimlerin misafir olduğunu. Şimdi Hafta Sonu dergisi , Hürriyet arşivi ve Instagram'dan derlediğimiz resimler eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıkalım.

İNATÇI GELİN HATIRASI!

Usta oyuncu Selda Alkor, 1965 üretimi 'İnatçı Gelin' filminin set arkasında çekildikleri bir kareyle Sırrı Gültekin ve Münir Özkul'u yemini.

1965 senesinde yayınlanan 'İnatçı Gelin' filminde Cüneyt Arkın, Münir Özkul ve Tanju Okan ile başrolü paylaşan Selda Alkor kamera arkasında çekilen bir kareyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Çekimleri Sapanca'da reelleşen filmin rejisörü Sırrı Gültekin ve oyuncu Münir Özkul'u yad eden Alkor paylaşımının altına, 'Tekerrür günaydın. Elime 'İnatçı Gelin' filminden kamera arkası bir kare geçti, rahmetle anıyorum rejisör Sırrı Gültekin, Münir Özkul ile Sapanca'dan...' mesajını düştü.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

AŞKIN İLK SENELERİ

Ünlü gurme Vedat Milor, 1988 senesinde çekilmiş resmini sosyal medya hesabından bu anekdotla paylaştı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

"Linda ile birlikteliğimizin ilk seneleri. Hayır, saçlarımın uzunluğu rock tutkusundan değşehirdi. O zamanlar Amerika’daki berberlere güvenmediğim için saçlarımı kestirmek için Türkiye seyahatlerini bekliyordum. Syosunun sebebiyle saçlarım şu anda aynı uzunlukta.." Milor'un gençlik resimlerine yorum yağdı.

AH ESKİ GÜNLER

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eski günleri yad etti.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol aldığı ilk oyundan bir resmini Instagram hesabından yayınlayan Yıldırımlar altına, ' 1988 den bir merhaba #tbt'si... Nesrin Kadıoğlu dostum bana bir sürpriz yaptı bu resim ile. Sizde olmayan bir resminizle karşılaşmak gerçekten neşeli. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol aldığım ilk reyin olan Aristofanes’in ‘Kuşlar‘ını unutmam muhtemel değil natürel. Ne de hoş müzikleri vardı.

'VAKA RESİM'

1994 senesinde Hülya Avşar, Demet Akalın, Kamil Sönmez, Özcan Deniz ve Nalan'ın da aralarında bulunduğu kadro ile İzmir Göl Gazinosu'nda sahneye çıkan Mahsun Kırmızıgül, o günlere ait bir resmi Instagram sayfasında paylaştı. Mahsun Kırmızıgül resmin altına şu anekdotu düştü:

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

"Vaka resim. Bu ceket, giydiğim kırmızı ceketten sonra en göz akdikeni ceketim. Şu asalete bakın. Juventus forması mı? Perde mi? Beşiktaş forması mı? Zebra mı? Bende öğrenmiyorum. Bildiğim tek şey var. Bunu diken modacı bu ceket çok konuşulacak demişti. Adam haklı çıktı. Hülya Avşar, Al Pacino’nun yerli versiyonu hanıma ağa sanki. Özcan boynundaki fular ile benden beter. Demet Akalın’ın en gariban olduğu yarıyıllar. Bu kadro ile İzmir Göl gazinosunda bir sezon birlikte sahneye çıktık. İnanın sahneye çıkmayı , müzik yapmayı özledim. "

Yer: Taksim Belediye Gazinosu

Bir yarıyıla damga vuran, şimdilerde ise rol aldığı dizilerle isminden söz ettiren oyuncu Işıl Yücesoy, seneler evvelsine ait resmi sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı. 

Yücesoy resmin altına "Taksim Belediye Gazinosu'nun bahçesi. Taksim Parkı'nın içinde çok tarihi çok hoş bir binaydı. Sahnesi dekoru aynı tarihi yansıtıyordu. Kimler geçmedi o sahneden... Bir sürü şey gibi o da devrildi gitti... Ama hatıraları yaşıyor vicdanlarımızda hala." anekdotunu düştü.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz  

ÖLÜRSEM CAN VEREYİM

Cüneyt Arkın, Türkan Şoray ile resmini Instagram sayfasında paylaştı. Arkın, bir de anısını kaleme aldı...

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

"Türkan'la ilk filmime sürüklerken “Sakın gözlerine bakma ölürsün” dediler. Kim gencecik yaşta can vermek ister ki? Karşılıklı ilk sahnemizde bu sözü çıkaramıyorum usumdan. Kulaklarına, alnına, çenesine filan bakıyordum hep repliklerimi söylerken. Türkan terbiyeden susuyor ama ben bir cinsli istenen oyunculuğu veremiyordum. Sonunda “Ölürsem can vereyim” diye isyan ettim ve baktım gözlerine. Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçakgönüllüdür ki, çocuk gibi küsür, çocuk gibi sevinir. Çok büyük aşk filmleri çektik beraber. Genç bayanlar, delikanlılar özel yaşamlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı.."

SEZİN'İM VE ANNESİ MUHSİNE

Mehmet Ali Erbil, ilk eşi ve kızı Sezin Erbil ile seneler evvel çekilen resmini "Sezinim ve annesi Muhsine" anekdotu ile Instagram'da paylaştı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

YAKIŞIKLIYI TANIDINIZ MI?

Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, sosyal medya hesabından seneler evvel çekilmiş bir resim paylaşıp, takipçilerine "Bu resimdeki seneler evvel "Geçmiş Bahar Mimozaları" dizisinde oğlumu oynayan gözlüklü yakışıklıyı tanıdınız mı" diye sordu...

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Filiz Akın'ın takipçilerinin çoğu, küçük oyuncunun Mehmet Günsür olduğunu hemen bildi.

SENELERİ SORMAYIN

Fatih Ürek, seneler evvel çekilen resmini Instagram'da paylaştı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Ürek, siyah-beyaz resmin altına 'Seneleri sormayın... sol baştan Erkan Can, Özer Tunca, Tevfik Bolulu ve ben...' anekdotunu düştü.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Kadir İnanır, 1979’da İstanbul’a gelen ve ‘Haydarpaşa’nın gelini’ olarak lanse edilen, bir hayli filmde rol alan Christina Haydar ve kocasıyla beraber.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Nükhet Duru ile Doğan Canku, gazinodaki kulis odasında yemek yiyorlar. Duru ile Canku kısa süren bir de aşk yaşamışlardı 1978.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

‘Orta Şarkın Altın Bülbülü’ lakaplı Neşe Karaböcek, Orhan Gencebay ile Yaşar Kekeva’nın sahibi olduğu Kervan Plak’tan çıkan LP’si çok satınca altın plakla mükâfatlandırıldı.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada toplanınca, ortaya bu tarihi resim çıktı.1970’lerin sonu.

Yaş 19 sanırım… Kardeşimle dans ediyoruz

Hülya Koçyiğit’in kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, iki Tanju arasında kalınca hemen bir dilek yakaladı 1975.