Yaşadığı kâbusu anlattı! 'Eli acımasın' diye şofben hortumuyla dövmüş

Yaşadığı kâbusu anlattı! 'Eli acımasın' diye şofben hortumuyla dövmüş

Antalya, 3 çocuk annesi Hasret Fakı 23 boşandığı eşi S.Ş.'ye karşı uzaklaştırma kararı olmasına karşın hala rahatsız etmeye devam ettiğini söyledi. Hasret Fakı, 'İlk tokat, sonra tekmeyle devam…

Kepez ilçesinde oturan Hasret Fakı, 5 sene evvel ailesinden habersiz konuttan kaçarak S.Ş. ile evlendi. İlk senelerinde konutluluğu iyi giden çiftin, en büyüğü 3,5, en miniği ise 1,5 yaşında 3 çocuğu oldu. Bir süre sonra S.Ş., Fakı'ya şiddet uygulamaya başladı. Zamanla şiddetin ebadı arkasıydı ve S.Ş. odun, hortum kullanarak şiddet uygulamaya başladı. Çocuklarının önünde şiddet gören Hasret Fakı ise yaralanınca hastaneye kaldırıldı ancak eşinden şikayetçi olmadı.

S.Ş., hakkında açılan davada ceza alıp takribî 2 ay cezaevinde kaldı. Cezaevinden çıkan S.Ş., eşini darbetmeye devam edince Fakı şikayetçi oldu. Konuttan ayrılan Fakı, evvel Kadın Davetli Evi'nde, daha sonra babasının yanında yaşamaya başladı. Bu sırada çocuklarını alabilmek için S.Ş. ile görüşen Fakı boşanma kararı aldı. Fakı, kendisine şiddet uygulayan S.Ş. hakkında onlarca defa şikayette bulundu. S.Ş., verilen uzaklaştırma kararlarını da her seferinde ihlal etti. Fakı ile S.Ş. geçen sene uyuşmalı boşandı. Ancak S.Ş. Hasret Fakı'yı rahatsız etmeye devam etti.

'KAFAM, GÖZÜM HER YERİM ŞİŞTİ'

18 yaşında konuttan kaçarak evlendiğini söyleyen Hasret Fakı, "Konutluluğum 4 sene sürdü. İlk başlarda gayet iyi gidiyordu. Sonralarda makûs olmaya başladık. Şiddet göstermeye başladı. İlk tokat, sonra tekmeyle devam etti. Sonra 'Elim acıyor' diye odun, şofben hortumu gibi şeylerle şiddet göstermeye başladı. Son çocuğumu doğurduktan sonra şiddetin dozu arkasıydı ve hastanelik olacak vaziyete geldim. Tam bedenim, kafam, gözüm her yerim şişti" dedi.

'YEMEK YER GİBİ 9 ÖĞÜN DAYAK YEDİM'

Eşinin cezaevinden çıktıktan sonra da kendisine şiddet uyguladığını söyleyen Fakı, “Hastanede polisler yanıma geldi 'Eşinden şikayetçi olacak mısın' diye sordular. Şikayetçi olmayarak ilk hatayı orada yaptım. Dava açıldı, 1,5 ay cezaevinde yattı. Buna karşın boşanmadım. Çıktıktan sonra 1,5 ayın acısını yeniden benden çıkarttı. Gün içerisinde yemek yer gibi 9 öğün dayak yedim. En son polisler teftişe geldiğinde onların aracılığıyla kurtuldum" diye konuştu.

'600 TL'YE GEÇİNMEYE ÇALIŞIYORUM'

Eski eşinin hastanede babasını da darbettiğini belirten Fakı, "Kadın Davetli Evi'nde kaldım. Babam beni yanına aldı. Oğlum ateşlenip hastaneye gittiğimde, hastanede hem babam hem ben şiddet gördük. Tekerrür davetli evine gittim. En sonunda çocuklarımı almak için döndüm ve boşanma davası açtım. Uyuşmalı biçimde boşandık. Şu an uzaklaştırma kararı olmasına karşın beni rahatsız etmeye devam ediyor. Şu anda devletin verdiği 600 lirayla geçinmeye çalışıyorum. Çocuklarımın yaşları çok ufak, onları vazgeçip çalışamıyorum. Birinin yanına vazgeçemiyorum. Sürekli konutta çocuklarıma beraberim" dedi.